رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

باغچه شادي - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

برنامه های سیما

باغچه شادي

 

باغچه شادي سرزميني عجيب و غريب و فانتزي است. عمو زنجيرباف پيرمردي مهربان و قصه گويي است كه اين باغچه را از عمو مهربان تحويل گرفته است و به اين شكل درآورده و به همراه نازنين دختر باهوش و زرنگ كه به او كمك ميكند باغچه را اداره ميكند دو شخصيت به نامهاي اتل و متل (عروسك تن پوش) وارد باغچه شده اند كه هر كدام ويژگي هاي خود را دارند و ماجراهايي را رقم ميزنند و هر روز تعدادي از بچه ها ميهمان باغچه هستند و با حضور در باغچه شاهد قسمت هاي گزارش، مسابقه، كليپ با نخبه ها معرفي كتاب و كاردستي هستند.

نازنین در برنامه باغچه شادی با خوشحالی از بچه ها پذیرایی می کند که در اثر اتفاقی که می افتد دو تخم مرغ رنگی تبدیل به دو عروسک، به نام های حتول و متول می شوند. حتول و متول که با زندگی آدمها آشنایی ندارند مرتب دچار اشتباه می شوند و نازنین با کمک بچه ها آنها را راهنمایی می کند.

آیتمهای این برنامه عبارتنداز: پلاتو، گزارش، مسابقه، معرفی کتاب، معرفی نخبگان و...

 

اهداف برنامه:

اميد و نشاط و خودباوري ملي در جهت نظام نرم افزاري و توليد علم و رشد فرهنگي اجتماعي سياسي اقتصادي - توليد برنامه در زمينه تقويت فرهنگي و بومي و آداب و رسوم پسنديده ايراني با نهايت غذا و تكثير فرهنگي موجود در كشور - توليد برنامه هاي سرگرمي، طنز فاخر براساس طراحي شاخص هاي مدون و ملهم از ارزشها و معيارهاي هنر اسلامي، ايراني و پرهيز از سطحي نگري ابتذال در اين زمينه - ایجاد فضایی شاد، سرگرم کننده و آموزنده که در آن مسایل فرهنگی، اخلاقی، علمی و مذهبی با استفاده از ابزارهای جذاب به کودکان ارایه می شود.

 

 

عوامل برنامه:

تهیه کننده: سارا بهرامی

گارگردان هنری: وحید کیارسی

کارگردان تلویزیونی: شیلان زرنشان

صدابردار: شاهرخ محمدی

تصویربرداران: کیوان محمدی، شهاب مرادی، حمدی فیروزی

عروس گردانان: کوروش زارع رمشتی، روناک یوسفی

دستیار تهیه کننده: سمیرا جعفری، سیران بنیادپور