جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

بازار عرضه مستقیم کالا در بانه احداث می شود‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

بازار عرضه مستقیم کالا در بانه احداث می شود‌

فرماندار بانه:

محمد فلاحی روز سه شنبه در جلسه نظارت بر اصناف و تنظیم بازار شهرستان بانه که در سالن جلسات فرمانداری این شهر برگزار شد، افزود: بازار عرضه مستقیم کالا که شامل خشکبار، مواد لبنی، میوه و سبزیجات است، ایجاد می شود.
وی اظهار کرد: بازار عرضه مستقیم کالا با همکاری شورا و شهرداری بانه در ورودی شهر برای بهره مندی و دسترسی آسان شهروندان به کالای با کیفیت در آینده نزدیک ایجاد می شود.
فلاحی بابیان اینکه سازکار و برنامه ریزی برای ایجاد بازار انجام شده افزود: مغازه های بازار مستقیم کالا با قیمت مناسبی به متقاضیان اجاره داده می شود.
وی گفت: با توجه به مشکلاتی که در بازار وجود دارد، منحل شدن اتحادیه ها ضعف مدیریت بازار است و باید در مورد ضعف های بازار آسیب شناسی شود.
فرماندار بانه با اشاره به اینکه باید زمینه توسعه بازار را فراهم کنیم، اظهار کرد: کارها باید تخصصی و حوزه بندی شود و هر فردی در حوزه خود فعالیت کند.
وی افزود: باید با تدبیر و آگاهی از فرصت های ایجاد شده در بازار استفاده کنیم و فضا برای بازاریان و حمایت از تولید داخلی فراهم شود.
وی به افزایش بیش از حد مراکز تهیه غذایی آماده اشاره کرد و گفت: باید مراکز تهیه و توزیع غذایی آماده کنترل شود چرا که این مراکز بیش از حد نیاز شهرستان است و با قاطعیت پیگیری می کنیم.
فلاحی افزود: کنترل و نظارت بر بازار باید در ایام تعطیلات با نظم انجام شود و برای مسافرین فضای مناسب در بازار فراهم کنیم.
وی اظهار کرد: بیش از 70 درصد خبازی های شهرستان بانه از آرد قنادی استفاده می کنند اما استفاده از آرد قنادی در نانوایی ها خلاف است که باید این موضوع پیگیری شود.
وی با بیان اینکه اتاق اصناف وظیفه دارد مغازه های متخلف را پلمپ کند ادامه داد: اتاق اصناف باید در این زمینه هزینه کنند و نیروی انتظامی نیز با اتاق همکاری داشته باشد.
در ادامه جلسه رئیس صنعت، معدن و تجارت بانه گفت: در گذشته 27 اتحادیه در شهرستان فعال بود که این اتحادیه ها با دستور هیات عالی نظارت بر اصناف تشکیل شده و هم اکنون 11 اتحادیه فعال است.
احمد رحمانی با بیان اینکه ادغام اتحادیه ها به اجبار است افزود: بسیاری از افراد شرایط ثبت نام در انتخابات از جمله حداقل مدرک دیپلم را ندارند.
وی ادامه داد: تعدادی زیادی از مغازه داران غیر بومی هستند و در تعدادی از مغازه ها افرادی فعالیت می کنند که مغازه دار نیستند و افراد دیگری جای آنها کار می کند این مشکلات سبب شده که بسیاری از واحدهای صنفی پروانه کسب نداشته باشند.
رحمانی با اشاره به اینکه از سال 94 انتخابات اتحادیه ها انجام نشده است گفت: سیستم سامانه سایت اصناف قطع بوده و شرایط صدور پروانه کسب برای ما امکان پذیر نبود.
شهرستان مرزی بانه در 242 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.