جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

بارش برف در کردستان برنده های فولادی را زمین گیر کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

بارش برف در کردستان برنده های فولادی را زمین گیر کرد

بارش برف در کردستان برنده های فولادی را زمین گیر کرد


مدیر فرودگاه های استان کردستان

بارش برف در کردستان برنده های فولادی را زمین گیر کرد

علی سیف زاده روز چهارشنبه افزود: بارش برف پرواز شماره 838 ساعت 10:30 تهران سنندج شرکت آسمان و همچنین شماره 839 برگشت این مسیر را تعطیل کرد.به گفته وی همچنین بارش برف پرواز شماره 1292 ساعت 11 و 30 دقیقه تهران سنندج شرکت قشم ایر و برگشت این مسیر به شماره 1293 را لغو کرد.
هفتگی هشت پرواز و در مجموع 16 پرواز رفت و برگشت تهران - سنندج در استان کردستان انجام می شود.با وجود بارش برف از ساعت 6 بامداد در تمام محورهای استان، تردد در تمام محورها اکنون برقرار است اما رانندگان باید در عبور از محورها احتیاط کامل کنند. با توجه به ادامه بارش برف و مه آلود بودن گردنه ها و کاهش دید، جهت حفظ ایمنی کاربران راه، همراه داشتن تجهیزات ایمنی به خصوص زنجیر چرخ و رعایت احتیاط حین تردد الزامی است.
استان کردستان هفت هزار و 850 کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی دارد که شش هزار کیلومتر آن راه روستایی است. بر اساس بررسی و تحلیل آخرین نقشه های پیش بینی هواشناسی، از صبح روز چهارشنبه استان کردستان همانند بیشتر نواحی غربی و جنوب غرب کشور در دامنه فعالیت یک سامانه بارشی فعال برف قرار می گیرد.
به گفته مدیرکل هواشناسی کردستان به دلیل پیش بینی وزش باد در زمان فعالیت این سامانه، احتمال کولاک نسبتا شدید و کاهش دید در جاده های استان نیز وجود دارد.محمدطالب حیدری با بیان اینکه بارش ها از صبح روز چهارشنبه شروع شده است گفت: انتظار شدت بارش این سامانه جوی بیشتر در روزهای چهارشنبه و جمعه این هفته و شنبه هفته آینده است.
او اظهار کرد: بعد از عبور این سامانه جوی، کاهش دمای هوا از روز شنبه برای چند روز اتفاق می افتد.

آدرس کوتاه :