سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱۴ مرداد ۱۴۰۰

آیین عزاداری روز عاشورا - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

آیین عزاداری روز عاشورا

آیین عزاداری روز عاشورا


دانلود

به گزارش خ برگزاری صداوسیما مرکز کردستان،  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کردستان گفت: مکتب سید الشهدا (ع) بعد از گذشت سال‌ها مرز‌های جغرافیایی، اعتقادی و تاریخی را در نوردیده و عالم گیر شده است.

حجت الاسلام سیدمحمد سادات امروز در آیین عزاداری روز عاشورا در یادمان شهدای سنندج افزود: امروز در گوشه گوشه جهان شاهد عزاداری برای امام حسین (ع) در میان اقوام و ملیت‌های مختلف هستیم که نشان‌دهنده نفوذ و گسترش فرهنگ سید الشهدا (ع) است.

وی با تأکید بر اینکه مشیت الهی بر این قرار گرفته که مرام امام حسین (ع) پایدار بماند، افزود: دشمنان دین تلاش می‌کنند این چراغ را خاموش کند، اما روز به روز این مکتب جاودانه‌تر می‌شود.

حجت الاسلام سادات یادآور شد: حق پایدار و باطل از بین رفتنی است و هرچیزی منسوب به ذات احدیت باشد ماندنی است به همین دلیل مکتب سید الشهدا بعد یک هزار و ۴۰۰ سال همچنان پایدار مانده است.

وی با بیان اینکه مکتب امام حسین (ع) روز بروز گسترده‌تر می‌شود، اضافه کرد: اهل سنت هم اگر بیشتر از اهل تشیع به امام حسین ا (ع) نداشته باشند کمتر از آن‌ها به سالار شهدا ارادت ندارند.

حجت الاسلام سادات گفت: خداوند اگر خیر بنده‌ای را اراده کند محبت اهل بیت را در دل او جای می‌دهد بنابراین باید ارزش و قدر این فرصت عزاداری برای امام حسین (ع) را بدانیم.

وی تأکید کرد: باید نیت‌ها را خالص کنیم، چون امام حسین (ع) خالص قیام کرد و خداوند هم برای همین خلوص نیت او را در تاریخ جاودانه و ماندگار ساخت.

مراسم عزاداری روز عاشورا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با حضور نماینده، ولی فقیه در کردستان، مسئوولان و اقشار مختلف مردم در کنار یادمان شهدا در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان در سنندج برگزار شد و نماز ظهر عاشورا هم به امامت آیت‌الله سید محمد حسینی شاهرودی نماینده، ولی فقیه در کردستان اقامه شد.

آدرس کوتاه :