جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

ایستگاه شهروندی در مریوان راه اندازی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

ایستگاه شهروندی در مریوان راه اندازی شد

ایستگاه شهروندی در مریوان راه اندازی شد


شهردار مریوان:

فواد کریمی روز شنبه افزود: ایستگاه شهروندی با 6 عنوان سد معبر، ساخت و ساز غیر مجاز، تفکیک غیر قانونی اراضی،مریوان زیبا می شود، اگر بافت فرسوده،فرهنگ ترافیک در اداره نوسازی شهرداری مریوان شروع به فعالیت کرده است.
وی اضافه کرد: زندگی در شهرها با دغدغه های از جمله ترافیک،شیوه های ساخت و معماری هر شهر همراه بوده است که این موضوع در بیشتر اوقات مردم را سردرگمی و به طرح سوالاتی برمی انگیزد.
وی افزود: یکی از ملزومات زندگی شهری آگاهی از آداب و روشهای زندگی در این نوع زیستگاهها است و کارشناسان و مسئولان حوزه ی مدیریت شهری را اجبار می کند تا به فکر راه حلی برای آگاه ساختن مردم برای حضور فعال در جامعه باشند.
به گفته وی شهرداری مریوان گام مهمی را در حوزه ی آموزش شهروندی در مریوان برای نخستین بار در استان کردستان آغاز کرده تا بتواند یکی از رسالت های مهم شهرداریها که همان آگاهی شهروندان از حقوق شهروندی خود است را هر چند کوچک به انجام برساند.
وی ابراز امیدواری کرد در این راستا گام های بلندتری برداشته شود چرا که مهمترین اصل در توسعه هر مکان آموزش و فرهنگ سازی برای نسل آینده و سرمایه های اجتماعی مردمان آن است.
شهر مرزی مریوان در 130 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

 

آدرس کوتاه :