جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

ایران اسلامی از امنیت بسیار خوبی برخوردار است - نمایش محتوای خبر

 

 

ایران اسلامی از امنیت بسیار خوبی برخوردار است

استاندار کردستان گفت:

ایران اسلامی از امنیت بسیار خوبی برخوردار است

عبدالمحمد زاهدی، شامگاه سه شنبه در ضیافت افطار و دیدار صمیمی با روحانیون استان کردستان افزود: هم اکنون بذر نفاق و جنگ در بین کشورهای اسلامی پاشیده شده و بسیاری از کشورهای منطقه درگیر جنگ های داخلی هستند و خوشبختانه با رهنموردهای رهبر معظم انقلاب و پشتوانه نیروهای مسلح، امنیت کامل در مرزهای کشورمان برقرار است.

وی با اشاره به نقش روحانیون در جامعه اسلامی نیز گفت: روحانیون نقش بسیار مهمی در هدایت جهان اسلام داشته و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی این نقش پررنگ تر نیز شد.

وی اضافه کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی روحانیون مانند پلی در بین مردم و حاکمیت قرار گرفتند و به دلیل ارتباط خوبی که با مردم داشتند، ارجاع دهنده مشکلات مردم به خدمتگذاران دولتی بودند.

زاهدی اظهار کرد: ایفای نقش روحانیون با انقلاب تا امروز نیز به خوبی ادامه داشته و روحانیون در برهه های حساس از تاریخ انقلاب مختلف برای حل مشکلات و معضلات اجتماعی با حاکیمت همکاری و همراهی لازم را انجام دادند.

استاندار کردستان گفت: در طول عمر پربرکت نظام جمهوری اسلامی مردم همواره پشتیبان و همراه نظام بودند و بخشی از این همراهی و همکاری به خاطر حضور روحانیون در صحنه های مختلف بوده است.

وی با اشاره به مشکلات داخلی و خارجی امروز کشور افزود: به خاطر مسایل منطقه ای و بین المللی، جامعه ما امروز با مشکلات زیادی مواجه بوده و رفع این مشکلات نیازمند همراهی و همگامی اقشار مختلف مردم با دولت است.

استاندار کردستان اظهار کرد: نظام نوپای جمهوری اسلامی از همان روزهای آغازین پیروزی خود با مشکلات مختلفی در مرزها و جنگ با گروهک های معاند، جنگ تحمیلی، تحریم ها و دشمنی های استکبار روبرو بود.

استاندار کردستان گفت: دولت جمهوری اسلامی به تبعیت از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و در چهارچوب قانون اساسی وظیفه دارد مشکلات مردم بویژه در مناطق کمتر توسعه یافته را حل کند.

وی با اشاره به مشکلات مادی دولت و کاهش بودجه کشور در چند سال اخیر نیز افزود: با توطئه آل سعود در کاهش جهانی قیمت نفت و کاهش 75 درصدی درآمدهای نفتی، دولت برای تخصیص اعتبارات لازم با مشکلاتی مواجه شد.

زاهدی اضافه کرد: کاهش درآمدهای نفتی و مساله تحریم ها دولت را با مشکلات زیادی مواجه کرد و دولت سعی می کند با منابع محدودی که در اختیار دارد برای حل مشکلات موجود تلاش کند.

وی افزود: دولت در این زمینه از تمام اقشار جامعه بویژه روحانیون می خواهد که دولت را در این زمینه یاری کنند و با ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی و تجمع سرمایه های کوچک، بستر لازم برای رونق اقتصاد و اشتغالزایی فراهم شود.

منبع خبری: پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان