رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۸

ایران، بزرگترین قربانی تروریسم در دنیاست - نمایش محتوای خبر

 

 

ایران، بزرگترین قربانی تروریسم در دنیاست

نماینده، ولی فقیه در کُردستان بیان کرد:

ایران، بزرگترین قربانی تروریسم در دنیاست

نماینده، ولی فقیه در کُردستان در نشست ستاد بزرگداشت شهدای ترور استان با اشاره به اینکه شهدا ذخایر معنوی ملت ایران هستند، گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمود: ه اند، نکوداشت یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.

حجت الاسلام والمسلمین سیّدمحمّد حسینی شاهرودی، ترور را نشانه ضعف دشمن و صلابت ملت ایران عنوان کرد وافزود: اینکه دشمنان در کمال ناامیدی از دستیابی به اهداف ننگین خود، به ترور متوسل می‌شوند، حاکی از قدرت ملت ایران است.

مُدیرکل تبلیغات اسلامی کُردستان هم با اشاره به وجود ۱۷ هزار شهید ترور در کشور، گفت: سهم استان کُردستان از شهدای ترور هزار و ۸۰۰ شهید مظلوم است که ۸۰ نفر از آنان زنان شهیده هستند.

حجت الاسلام والمسلمین مختار کرمی، افزود: اقدامات تروریستی دشمن فقط شامل مسئولین نظام نیست، بلکه علما روحانیون مردم متدین و زنان و کودکان قربانی ترور هستند. 

محمّد سلیمانی، مُدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کُردستان هم گفت: اولین شهید ترور کشور در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ متعلق به کُردستان است. 

مُدیرمؤسسه هابیلیان کشور هم در این نشست از جمع آوری و تدوین زندگینامه تمام شهدای ترور کشور در کتابی با همین نام خبر داد.

سیّدمحمّدجواد هاشمی نژاد افزود: در آینده‌ای نزدیک یادواره شهیدای ترور در کُردستان برگزار می‌شود.

 

منبع خبرگزاری: صداوسیما مرکز کردستان