جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

ایجاد ۵۳ هزار شغل در قالب تسهیلات کارآفرینی امید - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

ایجاد ۵۳ هزار شغل در قالب تسهیلات کارآفرینی امید

ایجاد ۵۳ هزار شغل در قالب تسهیلات کارآفرینی امید


کردستان؛ اقتصادی

ایجاد ۵۳ هزار شغل در قالب تسهیلات کارآفرینی امید

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کردستان، قائم مقام مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید امروز در بازدید از نمایشگاه فرش دستباف در سنندج، گفت: در قالب این اعتبار ۹۲۸ طرح، بهره برداری می شود.

محمد کرمانی نژاد افزود: ۵۵ درصد از این طرح‌ها در زمینه کشاورزی، ۲۰ درصد در حوزه گردشگری و بوم گردی، معادن کوچک ۱۰ درصد، آی تی سه درصد و مابقی مربوط به حوزه خدمات است.
وی گفت: از ۳۰ هزار طرح معرفی شده به صندوق کارآفرینی امید برای دریافت تسهیلات تاکنون ۲۱ هزار طرح مصوب شده و پیش بینی می‌شود در کشور برای ۵۳ هزار نفر شغل ایجاد شود.
کرمانی نژاد افزود: سهم استان کردستان از این اعتبار ۳۸ میلیارد تومان است که با این اعتبار برای هزار و ۲۳۵ نفر شغل ایجا خواهد شد.
رئیس صندوق توسعه کار آفرینی امید کردستان هم با اشاره به اینکه اختصاص اعتبارات این صندوق امسال در راستای حمایت از خرید کالای ایرانی و فرش دستباف است، گفت: نمایشگاه‌های فرش دستباف در تمام شهرستان‌های استان برگزار شده است.
فرزان عزت پور افزود: اعطای تسهیلات برای تولید کنندگان و خریداران به صورت تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی با کارمزد ۴ درصد پرداخت می‌شود.
به گفته وی از محل این صندوق امسال ۵۹۰ فقره وام با بیش از ۲۴۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.
رئیس اتحادیه تعاونی فرش دستباف روستایی استان هم با اشاره به فعالیت ۹۰ هزار بافنده در استان گفت: ۸۰ درصد این جمعیت در روستا‌ها مشغول به فعالیت هستند.
کلنگ مجتمع گردشگری، تفریحی و اقامتی در روستای نوره سنندج هم امروز بر زمین زده شد. 
این مجتمع قرار است در زمینی به مساحت ۴۱ هزار متر مربع و اخذ ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات صندوق کارآفرینی امید و نیز آورده شخصی ۱.۵ میلیارد تومانی ساخته شود.
آدرس کوتاه :