جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

ایجاد ۳۴۰۰ شغل در کردستان/توسعه مناطق محروم دراولویت قرار دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

ایجاد ۳۴۰۰ شغل در کردستان/توسعه مناطق محروم دراولویت قرار دارد

ایجاد ۳۴۰۰ شغل در کردستان/توسعه مناطق محروم دراولویت قرار دارد


مسئول بسیج سازندگی :

رضا ولی بیگی بیان کرد: خدمت رسانی به مناطق محروم و همچنین حمایت از بخش تولید به ویژه در  مناطق دورافتاده استان کردستان یکی از اولویت های بسیج سازندگی است و در این راستا اقدامات و برنامه های بسیار خوبی در استان کردستان اجرایی و عملیاتی شده است.

وی با اشاره به جلب مشارکت و همراهی مردم محلی در راستای اجرای پروژه های متعدد و متنوع بسیج سازندگی و اقتصاد مقاومتی در کردستان، بیان کرد: یکی از ویژگی های اصلی فعالیت های بسیج سازندگی جلب مشارکت و همراهی خود مردم محلی است و سپاه تنها به عنوان یک حامی و تسهیل کننده در منطقه حضور پیدا می کند و بخش اصلی کار را خود مردم محلی اجرایی می کنند.

مسئول بسیج سازندگی و اقتصاد مقاومتی سپاه بیت المقدس کردستان با اشاره به فعالیت های خوب صورت گرفته در راستای کمک به توسعه مناطق محروم، گفت: از سال ۸۸ تاکنون چهار هزار و ۳۲ پروژه محرومیت زدایی، سازندگی و جهادی با اعتبار ۵۸۵ میلیارد ریال در استان اجرا شده است و هم اکنون روند اجرا پروژه های این بخش به صورت جدی دنبال و پیگیری می شود.

 وی به تسهیلات پرداخت شده به افراد متقاضی در راستای ایجاد فرصت های شغلی اشاره کرد و گفت: علاوه بر این طرح ها از سال ۹۲ تاکنون بیش از ۲۲۰ میلیارد ریال تسهیلات برای ایجاد اشتغال در عرصه های مختلف اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی از طرف بسیج سازندگی به بیکاران فاقد سرمایه پرداخت شده است.

ولی بیگی با بیان اینکه بسیج سازندگی متناسب با ظرفیت های هر شهر و منطقه از حوزه تولید حمایت می کند، بیان کرد: با این میزان تسهیلات ۲ هزار واحد کارگاه کوچک ایجاد شد و اشتغالزایی برای سه هزار و ۴۰۰نفر فراهم شده است.

وی به ظرفیت های بالای استان کردستان در حوزه های مختلف برای ایجاد فرصت های شغلی اشاره کرد و گفت: هر روستای استان دارای ظرفیت های نهفته زیادی است و در صورتی که حمایت های لازم صورت گیرد مردم می توانند به بهترین شکل ممکن به حوزه تولید در کشور کمک کنند.

وی گفت: انتظار می رود که با افزایش اعتبارات در اختیار استان کردستان بتوانیم ضمن کمک به مردم به ویژه در مناطق محروم، فرصت های بهتری را برای توسعه مناطق روستایی فراهم کنیم که عملیاتی کردن این مهم بهترین کمک به تقویت امنیت و آرامش بیشتر در سراسر استان کردستان است.

مسئول بسیج سازندگی و اقتصاد مقاومتی سپاه بیت المقدس کردستان به فعالیت های جهادی اشاره کرد و گفت: ۱۴ هزار نفر جهادگر بومی در ۱۵۰ گروه و هزار و ۹۵۰ نفر جهادگر غیر بومی در استان مشغول فعالیت جهادی هستند.

وی با اشاره به رغبت بالای جوانان بسیجی برای حضور در مناطق محروم و خدمت رسانی به افراد نیازمند، عنوان کرد: خوشبختانه از دانشگاه های داخل استان و سایر مراکز آموزش عالی از دیگر استانها افراد زیادی علاقمند هستند تا در مناطق محروم به مردم خدمت کنند و زمینه برای سازماندهی این افراد در استان کردستان مهیا شده است.

ولی بیگی با اشاره به استقبال مردم از فعالیت ها و اردوهای جهادی، افزود: استقبال و همراهی مردم با اردوهای جهادی در مناطق روستایی استان کردستان قابل توصیف نیست و خوشبختانه به دلیل این همراهی درطول سال فعالیت های خوبی برای کمک به مردم استان صورت می گیرد.

وی در پایان خواستار مشارکت و همراهی بیشتر ادارات و سازمان های دولتی در راستای کمک به توسعه مناطق محروم در استان کردستان شد و گفت: بدون شک نیازها در مناطق محروم استان کردستان بالاست و به همین دلیل باید مسئولان و مدیران ادارات و سازمان های متولی امر در این بخش با تلاش و جدیت بیشتری به فکر خدمت به مردم باشند.

 

آدرس کوتاه :