جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

ایجاد پاتوق‌های فرهنگی در کردستان/تسهیل در صدور مجوز کافه‌کتاب - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

ایجاد پاتوق‌های فرهنگی در کردستان/تسهیل در صدور مجوز کافه‌کتاب

ایجاد پاتوق‌های فرهنگی در کردستان/تسهیل در صدور مجوز کافه‌کتاب


استاندار کردستان خواستار شد

ایجاد پاتوق‌های فرهنگی در کردستان/تسهیل در صدور مجوز کافه‌کتاب

عبدالمحمد زاهدی شامگاه شنبه‌ در نخستین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان کردستان در سال‌جاری با اشاره به دو پروژه احداث کتابخانه در نایسر و سراب‌قامیش سنندج اظهار کرد: هرچند پروژه نیمه‌تمام سراب‌قامیش به لحاظ پیشرفت فیزیکی از پروژه کتابخانه نایسر جلوتر است، اما با توجه به نیازی که در نایسر وجود دارد اولویت اول باید در اجرای این پروژه باشد.

وی خاطرنشان کرد: در زمینه مشکل کتابخانه عمومی استان با اداره غله، در کوتاه‌ترین زمان برای رسیدگی به این مهم مکاتبه‌ای با معاون حقوقی رئیس جمهور انجام گیرد.

وی در ادامه تاکید کرد: شهرداری سنندج هم هر چه زودتر نسبت به واگذاری دو دستگاه اتوبوس به منظور ایجاد کتابخانه سیار اقدام  کند.

استاندار کردستان همچنین اضافه کرد: شهرداری باید نیم‌درصد حق کتابخانه‌های عمومی را به صورت کامل پرداخت کند.

زاهدی تصریح کرد: از محل اعتبارات استانی هم اگر مقدور باشد در زمینه تامین کتاب برای کتابخانه‌های عمومی اقدامات لازم انجام خواهیم داد.

وی خواستار پیگیری و عملیاتی کردن بحث تشکیل انجمن‌ کتابخانه عمومی در برخی بخش‌ها مانند کلاترزان، حسین‌آباد و سیروان سنندج شد و افزود: ابتدا باید هماهنگی‌های لازم در راستای تشکیل انجمن‌های عمومی در این بخش‌ها انجام شود و بعد به فکر ایجاد کتابخانه‌های عمومی باشیم.

وی گفت: کتابخانه‌های عمومی باید در ابتدای سال نسبت به شناسایی نیازهای هر شهرستان اقدام کرده و نیازها را به فرمانداران اعلام کنند.

استاندار کردستان خاطرنشان کرد: با همکاری برخی دستگاه‌ها و نهادها مانند دانشگاه علوم پزشکی، آموزش و پرورش، بهزیستی و سایر ادارات بستر برای ایجاد کتابخانه در نقاطی که فضای فیزیکی اضافه دارند، اقدام شود.

وی خواستار ایجاد پاتوق‌های فرهنگی در سطح استان شد و گفت: یکی از کارهای مهمی که در حوزه فرهنگی باید انجام شود ایجاد پاتوق‌های فرهنگی است.

زاهدی بر تسهیل‌گری در صدور مجوز برای کافه‌کتاب‌ها در سطح استان تاکید کرد و گفت: هر میزان بتوانیم پاتوق‌های فرهنگی در استان ایجاد کنیم به همان میزان به حوزه فرهنگ استان کمک کرده‌ایم.

 

آدرس کوتاه :