جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

ایجاد مشاغل خرد و زود بازده اولویت کاری امسال این نهاد است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

ایجاد مشاغل خرد و زود بازده اولویت کاری امسال این نهاد است

ایجاد مشاغل خرد و زود بازده اولویت کاری امسال این نهاد است


مدیرکل کمیته امداد امام(ره) کردستان خبرداد:

ایجاد مشاغل خرد و زود بازده اولویت کاری امسال این نهاد است

محمد رسول شیخی زاده روز شامگاه دوشنبه در نشستی با فرماندار کامیاران افزود: توجه به محل صحیح هزینه کرد، تسهیلات اشتغال و استفاده از این ظرفیت در جهت ایجاد مشاغل متناسب مسئله ای است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
وی موضوع توانمندی مددجویان تحت حمایت این نهاد را یکی از سیاست‌ها و فعالیت‌های اصلی کمیته امداد بیان کرد و گفت: با توجه به اهمیت موضوع و تاکید رهبر معظم انقلاب(مد ظله العالی) بر اشتغال و تولید در جامعه، این مسئله باید با همکاری نهادهای دیگر بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
شیخی زاده در ادامه با اشاره به اینکه این نهاد مسئولیت جمع‌آوری زکات در سطح جامعه را بر عهده دارد گفت: استفاده از ظرفیت زکات شهرستان و فعال کردن شورای زکات در سطح روستاها، همراهی مجموعه فرمانداری، ادارات، روحانیان، امامان جمعه و خیران در زمینه احیای زکات می‌تواند مؤثر باشد.
مدیرکل کمیته امداد کردستان به ماه مبارک رمضان به عنوان یکی از ظرفیت‌هایی مهم که می‌تواند در زمینه کمک به نیازمندان از آن استفاده شود اشاره و افزود: همراهی و مشارکت در برنامه مفتاح الجنه به عنوان یکی از برنامه‌های اصلی ماه مبارک رمضان باید به صورت ویژه به آن توجه شود.
در ادامه فرماندار شهرستان کامیاران با بیان اینکه کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان در زمینه اشتغال و توانمندی مددجویان کارهای خوبی انجام داده است گفت: این نهاد توانست است در این زمینه فعالیت چشمگیر و ارزشمندی در کل کشور انجام دهد.
مسعود روحانی افزود: شهرستان در زمینه اشتغال مددجویان، جمع‌آوری و فعال کردن شورای زکات شهرستان و همچنین کمک به ساخت مسکن محرومان به خصوص در سطح روستاهای شهرستان آمادگی همکاری لازم را با این نهاد دارا است.
وی اظهار کرد: اشتغال و مسکن نیازمندان به عنوان اولویت‌های اقشار ضعیف شهرستان مواردی است که باید بیش از گذشته روی آن کار شود.
هم اکنون 45 هزار خانوار کردستانی تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوده و از حمایت ها و خدمات این نهاد بهره مند می شوند.
کامیاران در 65 کیلومتری جنوب سنندج واقع شده است.

 

منبع خبرگزاری: ایرنا 

آدرس کوتاه :