جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

ایجاد فضای پرنشاط علمی از راهکارهای ترویج گفتمان علمی مدنظر رهبری است - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد فضای پرنشاط علمی از راهکارهای ترویج گفتمان علمی مدنظر رهبری است

مسوول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه کردستان گفت:

ایجاد فضای پرنشاط علمی از راهکارهای ترویج گفتمان علمی مدنظر رهبری است

حجت‌الاسلام محمدعلی شیخ‌الاسلامی شامگاه  سه‌شنبه در جلسه مجمع بسیج اساتید کردستان که با حضور اساتید دانشگاه‌های سطح استان کردستان و اعضای مجمع در دفتر ریاست دانشگاه کردستان برگزار شد، ضمن تبریک ایام دهه فجر و سالروز تاریخی بازگشت رهبر فرزانه به میهن اسلامی، اظهار داشت: اگر این انقلاب اسلامی با رهبری امام راحل و حمایت و پشتیبانی مردم پیروز نمی‌شد، سرنوشت مملکت ایران نامعلوم، مبهم و به ناکجا آباد کشیده می‌شد.

وی جان و جوهره انسان را «اخلاق» عنوان کرد و افزود: با اخلاق پسندیده و اعتماد به خود و خداوند، کردار، رفتار و پندار انسان در مسیر صحیح قرار می‌گیرد.

مسوول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه کردستان بیان کرد: اگر حلقه مفقوده مهمی که راه‌گشای سطوح جامعه و رده‌های ارشد و بالاتر نظام است، رعایت نشود همه به بیراهه می‌رویم.

شیخ‌الاسلامی به بستر همه کرسی‌های آزاداندیشی و گفتمان‌های علمی اشاره کرد و افزود: همه ما با اعتماد به قرآن و دستورات خداوند و با راهنمایی روحانیت می‌توانیم این مسیر را به بهترین شکل ممکن طی کنیم.

وی در ادامه تاکید کرد: پذیرش نقد و نظر در درون خود موجب پذیرش جامعه علمی و عملی‌کردن راهکارهای پیشرفت و ترقی خواهد شد.

مسوول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه کردستان خاطرنشان کرد: وظیفه ما یادآوری رشادت‌های ملت در زمان انقلاب و جنگ تحمیلی برای نسل جوان کنونی است که انقلاب ما چگونه روی داد و چگونه خاک میهن را از چپاول استعمارگران غارتگر نجات دادیم.

شیخ‌الاسلامی بیان کرد: نقص کار و عمل خود را همیشه از درون خود و مجموعه‌ای که در آن مشغول به خدمت هستیم باید جستجو کرد و با اصلاح طرز تفکر و تغییر رویه می‌توان به خروجی قابل ملاحظه‌ای رسید.

وی در ادامه ایجاد فضای پرنشاط علمی و بدون تاثیر از حاشیه‌ها را از راهکارهای ترویج گفتمان علمی که دغدغه مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها عنوان کرد و افزود: اجرای برنامه‌ریزی دقیق و مناسب در راستای ساماندهی امورات دانشگاهی و پرداختن به جریان‌شناسی سیاسی از منظر علمی از دیگر راهکارهای ترویج گفتمان علمی است.

مسوول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه کردستان گفت: تغییر در اولویت‌های آموزشی از نمره‌محوری و مدرک‌گرایی به یادگیری و تلاش در راستای افزایش شتاب رشد علمی  کشور به عنوان یکی از مهم‌ترین مطالبات را از دیگر راهکارهای ترویج گفتمان علمی عنوان کرد.

منبع خبرگزاری: فارس