رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

ایجاد فضاهای آموزشی مناسب برای همه مردم از برکات نظام است - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد فضاهای آموزشی مناسب برای همه مردم از برکات نظام است

نماینده ولی فقیه در کردستان:

آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی سه‌شنبه شب در دیدار با جمعی از مسوولین، اساتید و کارکنان  دانشگاه پیام نور کردستان در سنندج اظهار کرد: رسالت خطیر اساتید دانشگاه، ترویج   دانش، پژوهش علم و هدایت دانشجویان است، که این جایگاه هم طراز مقام انبیا الهی است.

وی با اشاره به جایگاه علم در دین مبین اسلام، عنوان کرد: اسلام برمبنای فهم و بینش به علم می‌نگرد، چرا که  غافل شدن از علم تبعات زیادی در جامعه دارد.

نماینده ولی فقیه در کردستان از اساتید دانشگاه و قشر فرهنگی به عنوان مروجین علم و دانش نام برد و افزود: حضور شما در این میدان، عرصه تبادل تفکر و اندیشه است.

وی خاطرنشان کرد: در کنار آموزش علم، مهارت چگونه زندگی کردن و معرفی و تدریس معنویات از دیگر وظایف مجموعه دانشگاهی است.

حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه دانشگاه فرصت مناسبی برای شکوفایی استعدادها است،گفت: فضای مناسب آموزشی برای افراد با سلایق متفاوت از برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی به ایجاد  فرصت‌های مناسب تحصیل علم در کشور اشاره کرد و گفت: خداوند در آیات قرآن کریم در این زمینه می‌فرماید« ما شرایط خوب را برای استفاده انسان مهیا کرده‌ایم،  باشد که از آن در بهترین حالات استفاده کنید».

نماینده ولی فقیه در کردستان خطاب به اساتید و کارکنان دانشگاه پیام نور استان، عنوان کرد: اساتید متولی بیان دین و خداشناسی در دانشگاه‌ها هستند و این رسالت خطیری است که برای ایفای کامل آن باید تفکر جدید و رویه‌ای غیر از صرفا آموزش داشته باشید.

حسینی‌شاهرودی با اشاره به حضور مردم در انتخابات و اهمیت این موضوع،  افزود:  انتظار ما از مجموعه آموزشی، روشنگری برای انتخاب صحیح و موثر در راستای پیشرفت و تعالی کشور و حل مشکلات طبقه محروم جامعه است.