رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

ایجاد اشتغال اولویت کاری مسئولان است - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد اشتغال اولویت کاری مسئولان است

سرپرست فرمانداری دیواندره گفت:

ایجاد اشتغال اولویت کاری مسئولان است

مهران عارفی در جلسه شورای اداری شهرستان افزود: درجذب سرمایه گذار خارجی در سال جاری اقدامات خوبی صورت گرفته و در چند روز آینده سه طرح بزرگ اقتصادی در شهرستان کلنگ زنی خواهد شد.
وی به طرح های اشتغال زایی اشاره کرد و افزود: کارخانه تولید قطعات تلکابین با 700 میلیارد ریال اعتبار، مجتمع 400 تنی پرورش ماهی سدسیازاخ با 35 میلیارد ریال و تولید برق پنج مگاوات بادی با سرمایه گذاری بخش خصوصی آماده کلنگ زنی است.
وی اضافه کرد: تمامی مراحل اداری و مجوزات قانونی این طرح ها انجام و قرارداد زمین در شهرک صنعتی زرینه برای اجرای این طرح ها بسته شده است.
سرپرست فرمانداری دیواندره اجرای این طرح ها را در راستای اقتصاد مقاومتی، ایجاد اشتغال و توسعه شهرستان با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی عنوان کرد.
عارفی در ادامه به دیگر اقدامات صورت گرفته در سال جاری نیز اشاره و تصریح کرد: طرح واکسیناسیون بیماری نیوکاسل طیور با همت دامپزشکی و بسیج سازندگی در 90 روستای شهرستان اجرا شد.
وی از مشارکت مردم و ادارات در برگزاری سرشماری نفوس و مسکن 95 تشکر و اظهار کرد: سرشماری در شهرستان بر اساس برنامه زمان بندی و بدون مشکل خاصی برگزار شد و نتیجه آن نیز بعد از دسته بندی توسط مرکز آمار اعلام خواهد شد.
سرپرست فرمانداری گفت: تخصیص 37/5 درصد تسهیلات حمایت از واحد های تولیدی و سرمایه گذاری بخش خصوصی استان به شهرستان دیواندره نشانه عزم جدی مسئولان دولت تدبیر و امید برای توسعه دیواندره است.
شهرستان دیواندره در 95 کیلومتری شمال سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد

منبع خبرگزاری: ایرنا