سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

ایجاد آبیدر جدید در منطقه صلوات‌آباد سنندج - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

ایجاد آبیدر جدید در منطقه صلوات‌آباد سنندج

ایجاد آبیدر جدید در منطقه صلوات‌آباد سنندج


مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان خبر داد

ایجاد آبیدر جدید در منطقه صلوات‌آباد سنندج

پیمان باباپیری صبح امروزاظهار داشت: هرساله در کشور فاصله 15 تا 21 اسفند به عنوان هفته منابع طبیعی گرامی داشته می‌شود و برنامه‌های مختلفی در خصوص درخت‌کاری و منابع طبیعی انجام می‌گیرد.

وی افزود: روز جمعه 15 اسفند برای شروع هفته منابع طبیعی قبل و بعد از نماز جمعه برنامه‌های مختلفی خواهیم داشت و در همین روز به صورت رایگان بین مردم نهال توزیع می‌شود.

باباپیری عنوان کرد: همزمان با سراسر کشور در روز شنبه 15 اسفند جشن درختکاری با حضور جمعی از مسئولان و مردم در سنندج برگزار می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان با اشاره به ایجاد آبیدر جدید در منطقه صلوات‌آباد سنندج، افزود: با توجه به رایزنی‌هایی که با معاون عمرانی استانداری کردستان و فرمانداری سنندج داشته‌ایم در صدد هستیم تا در زمینی به مساحت 750 هکتار یک آبیدر جدید با عنوان کمربند سبز ایجاد کنیم.

به گفته وی، منطقه‌ای در نظر گرفته شده از موقعیت مکانی مناسبی برخوردار است و از لحاظ توپولوژی مشرف بر کل شهرستان سنندج است.

باباپیری هدف از ایجاد این طرح را نبود مکان تفریحی کافی در سنندج دانست و گفت: از آنجا که مردم روزهای جمعه در مسیر جاده صلوات‌آباد برای تفریح حضور می‌یابند و خطر تصادف در این منطقه وجود دارد، در صدد برآمدیم تا یک قطب گردشگری جدید در منطقه سنندج با هدف کاهش حجم ورودی مسافران به سایر مناطق استان ایجاد کنیم.

مدیرکل منابع طبیعی استان کردستان با بیان اینکه در این طرح کاشت نهال و بهره‌برداری به تنهایی کفایت نمی‌کند، عنوان کرد: بحث حفاظت و نگهداری از آن بسیار مهم بوده و این موضوع نیز به دهیاری‌های روستای صلوات‌آباد و نایسر واگذار شده است.

وی بیان داشت: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار است، هر اداره‌ای یک قطعه و بخشی از اجرای این طرح را برعهده بگیرد، اما مراقبت نهایی بر عهده یک ارگان خاص خواهد بود.

منبع خبرگزاری: فارس

آدرس کوتاه :