رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۱ آبان ۱۳۹۸

آئین رونمایی از مستند همه جای ایران سرای من است برگزار شد. - نمایش محتوای خبر

 

 

آئین رونمایی از مستند همه جای ایران سرای من است برگزار شد.

کردستان

در این مراسم که در سالن وحدت صدا و سیمای مرکز کردستان برگزار شد امیر سرتیپ آریانفر فرماندهی قرارگاه منطقه غرب نزاجا، امیر اثنی عشریه فرمانده قرارگاه لشکر 28 پیاده کردستان، سردار رجبی فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان، مرادنیا استاندار کردستان، آیت الله شاهرودی نماینده ولی فقیه در استان و جمعی دیگر از علما، روحانیوان و مدیران استان حضور داشتند.

 در ابتدای مراسم  دکتر عبدالملکی رئیس شبکه استانی با بزرگداشت یاد و خاطره شهیدان هشت سال دفاع مقدس و همچنین تجلیل و تکریم خانوده شهید امانی بیان داشت: «زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای اسلام» یکی از وظایف ما در حوزه رسانه و‌ حوزه‌های دیگر است. امروزه جای تأسف دارد که «نام شهدا» در برخی از خیابان‌ها پاک شده و این امر ممکن است به‌دلیل نفوذ دشمنان باشد.

عبدالملکی اظهار داشت: کمترین وظیفه ما در رسانه و در همه جا و در هر پست و مقامی خدمت به خانواده شهداء است و این کمترین کاری است که می توانیم برای ایشان انجام دهیم. امروز از مستند زندگی پرافتخار «شهید سرلشکر فیض‌الله امانی» رونمایی می‌شود.

وی با قدردانی از حضور مسئولان ارشد استانی در آئین رونمایی از مستند «همه جای ایران سرای من است» و همچنین با قدردانی از همه افرادی که در شکل‌گیری و ‌ایده‌پردازی این اثر ارزشمند تلاش کردند، افزود: جا دارد از مدیرکل سابق صداو سیمای مرکز کردستان و بخش تولید این مرکز نیز تشکر کنیم.

در ادامه مراسم ویدئوکلیپی از بیانات مقام معظم رهبری در مورد شهدای استان کردستان پخش شد و سپس گزارشی از فرماندهان نظامی، روحانیون و علمای برجسته استان و جمعی از همرزمان  شهید سرلشکر امانی در مورد این شخصیت والا مقام و مستند شهید امانی به سمع و نظر حضار و مخاطبان رسید.

امیر سرتیپ فرهاد آریانفر روز شنبه در مراسم رونمایی از مستند "همه جای ایران سرای من است"  اظهار داشت: تهیه این مستند کاری بزرگ و ارزنده است که در زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا نقش موثری دارد. اگر امروز شاهد استواری و محکمی نظام جمهوری اسلامی در منطقه و دنیا هستیم و سرمان را بالا گرفته‌ایم به خاطر ریخته شدن خون شهدایی است که از دل و جان برای این مملکت قدم برداشتند و با خون خود خاک ایران را آبیاری کردند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ارتش در غرب کشور تاکید کرد: در زمانی که گروهک های چپ با حمایت و پشتیبانی غرب و گرایش کمونیستی و الحادی فضای جغرافیایی این سرزمین را مورد تاخت و تاز قرار داده بودند، مردم غیور، بافرهنگی و با اصالت کردستان با هشیاری و آگاهی خود همه توطئه را سرکوب کردند.

در بخش دیگری از مراسم امیر خلبان محمد صدیق قادری که از همرزمان شهید سرلشکر امانی و همچنین حدود ده سال به همراه ایشان در اسارت بود به بیان گوشه­هایی از خاطرات خود با این شهید معزز پرداخت و ایشان را نمونه و الگوی استقامت، سربلندی و پایداری خواند و گفت : شهدی امانی حتی در دوران اسارت دست از مبارزه بر نمی داشت و مدام به اسرا گوشزد می کرد که نباید در مقابل ظالم ساکت ایستاد و ما وظیفه داریم که با ذهن، روح و جسم سالم به میهن عزیزمان بازگردیم.

در پایان مراسم نیز از خانواده شهید سرلشکر امانی تجلیل و تقدیر به عمل آمد. لازم به ذکر است در این مراسم قرار شد که در اولین فرصت تندیس شهید امانی در مکانی شایسته و مناسب نصب گردد، خیابانی به اسم ایشان نامگذاری شود و با حمایت و همکاری استانداری کردستان نیز مستند امیر خلبان محمد صدیق قادری تهیه شود. همچنین به مناسبت و مبارکی این مراسم معنوی سالن همایشهای صدا و سیمای مرکز کردستان از این پس به سالن وحدت تغییر نام یافت.

مستند همه جای ایران سرای من است به تهیه کنندگی هوشنگ میرزایی و از تولیدات صدا و سیمای مرکز کردستان است این مستند روایت زندگی شهید سرلشکر فیض الله امانی است. شهید امانی متولد سنندج و در سال 58 از دست مبارک حضرت امام(ره) درجه افسری را گرفته و در همین سال قبل از ورود شهید چمران و شهید فلاحی به کردستان، این شهید بزرگوار مانع سقوط پادگان سنندج و لشکر 28 شد.