رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

اولین کنگره شهدای پیشمرگان مسلمان کرد - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

برنامه های سیما

اولین کنگره شهدای پیشمرگان مسلمان کرد

اولین کنگره شهدای پیشمرگان مسلمان کرد


Loading the player...

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای ستاد کنگره شهدای پیشمرگان مسلمان کرد در تاریخ 1394/02/14

پیشمرگان مسلمان کرد با حضور در میدان، هم جان خود را به خطر می انداختند و هم گروههای ضد انقلاب آرامش خانواده های آنها را تهدید می کردند  اما این جوانان شجاع ، حقا" و انصافا" امتحان بسیار خوبی دادند.

رهبر انقلاب با اشاره به ناکام ماندن سیاست دشمن در استفاده از عناصر "قومیت " و " مذهب "  برای  نا امن کردن منطقه کردستان و تبدیل این منطقه به نقطه ای آسیب زننده به انقلاب افزودند: در سالهای اول انقلاب، ضد انقلاب همه توان خود را به کار گرفت تا این منطقه ناامن کند اما همت و دل مردم و علمای کرد همراه با انقلاب بود و آنها حتی برخی از علمای کرد را به شهادت رساندند، که در آخرین مورد چند سال قبل، شخصیت خالص و پاکی همچون مرحوم شیخ الاسلام را شهید کردند.

حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه با اشاره به این واقعیت که "دشمن آرام نمی نشیند و تا جایی که بتواند با استفاده از ابزارهای فراوان امنیتی، تبلیغاتی و مالی در اختیار دارد، دشمنی خواهد کرد " خاطر نشان کردند: یکی از شگردهای دشمن برانگیختن آتش تعصبات مذهبی شیعه و سنی علیه یکدیگر است و عده ای نیز از روی غفلت بازیچه و اسیر این نقشه ها می شوند.

رهبر انقلاب با تاکید بر ضرورت هوشیاری عناصر دلسوز و علاقمند در مقابل این توطئه افزودند: هم آن کسی که در کسوت طرفداری از تسنن بنا به دشمنی و حمله کردن به شیعه می کند در واقع علاقه ای به تسنن و اسلام ندارد و هم آن کسی که در شیعه محرک آتش  تعصب بر ضد اهل تسنن است، هیچ گونه انگیزه دینی ندارد .

ایشان با اشاره به تجربه زیاد انگلیس در اختلاف افکنی مذهبی میان شیعه و سنی و بهره برداری از آن به یک واقعه جاری یعنی طرح کنگره آمریکا در پوشش حمایت از اهل سنت عراق اشاره و این سوال را مطرح کردند: آیا آنها واقعا" علاقه ای به اهل سنت دارند؟

حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: آنها ضد هر چیزی هستند که نشانی از اسلام دارد و برایشان نیز فرقی میان شیعه و سنی وجود ندارد و مسائلی نظیر مذهب و قومیت برای آنها بهانه ای برای اختلاف اندازی است.

رهبر انقلاب با تاکید بر اینکه باید این بهانه ها را از دست دشمن گرفت، گفتند: انجام کارهای فرهنگی نظیر همین گرامیداشت شهدای پیشمرگان مسلمان کرد و همچنین توجه به مسائل مربوط به جوانان ضروری است.

سال تولید: 1394/02/28

تهیه کننده: دارا سیدعباسی

کارگردان تلویزیونی: فرید آریانژاد

تصویربرداران: فرشید عطایی - کیوان محمدی - فیروز رضایی - شهاب مرادی

دستیار تهیه: شاهو رشیدی

صدابردار استودیو: آروین اسدنژاد

دستیار صدا و تصویر: سامان احمدی - رضا صادقی - ادریس مفاخری - رضا سلطانیان

گزارشگر: واسع حسینی