جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

اولین وقف کردستان با نیت حضرت فاطمه زهرا (س) رقم خورد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

اولین وقف کردستان با نیت حضرت فاطمه زهرا (س) رقم خورد

اولین وقف کردستان با نیت حضرت فاطمه زهرا (س) رقم خورد


مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان خبرداد:

اولین وقف کردستان با نیت حضرت فاطمه زهرا (س) رقم خورد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان اضافه کرد: واقف خیر اندیش بانه ای منزل مسکونی 150 مترمربعی خود را برای کمک به هزینه های نیت مسجد حضرت فاطمه زهرا(س) این شهرستان وقف کرده است.
حجت السلام مصطفی نوروزی گفت: ارزش این وقف حدود یک میلیارد و 200 میلیون ریال بوده که در آغازین روزهای سال جدید نوید دهنده سالی پر برکت در زمینه سنت حسنه وقف برای کردستان است.
حجت الاسلام نوروزی با بیان اینکه قدیمی ترین موقوفه استان مربوط به موقوفه محمد حسن خان در بیجار است گفت: همچنین بزرگترین موقوفه استان میر محمود قروه با چهار هزار رقبه، کوچکترین موقوفه شامل سه درخت گردو مربوط به واقف محمد خلیلی در بانه و وسیع ترین موقوفه استان موقوفه حاج عبدالمجید نصرتی با کاربری زراعی در کامیاران است.
وی 93 درصد موقوفات استان را مربوط به مساجد دانست و افزود: درصد بسیار کمی از موقوفات استان مربوط به توسعه و ترویج قرآن، تعزیه و عزاداری، آموزش، تهیه جهیزیه، کمک به دانش آموزان بی بضاعت و دیگر موارد است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان بیان کرد: کردستان هم اکنون نیازمند وقف جدید با نیات جدید در زمینه های مختلف خیرات و مبرات، فرهنگی، قرآنی، تبلیغاتی، علم و فناوری و کمک به بیماران است.
هم اکنون بیش از یک هزار و 820 موقوفه با 19 هزار رقبه در کردستان وجود دارد که 803 مورد از این موقوفات منفعتی و یک هزار و 16 مورد آن نیز انتفاعی است.

منبع خبرگزاری: ایرنا

آدرس کوتاه :