جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

اولین جشنواره بازی های بومی محلی در کامیاران برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

اولین جشنواره بازی های بومی محلی در کامیاران برگزار شد

اولین جشنواره بازی های بومی محلی در کامیاران برگزار شد


به مناسبت نیمه شعبان؛

اولین جشنواره بازی های بومی محلی در کامیاران برگزار شد

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کردستان، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کامیاران گفت: با توجه به ظرفیت‌های ورزشی قابل توجه شهرستان در رشته‌های مختلف برپایی چنین جشنواره های برای ایجاد انگیزه در جوانان ضروری است.

محمد رضا باجلانی، با بیان اینکه اغلب این ظرفیت‌ها نیروهای جوان و بااستعداد هستند، گفت: جوانان ورزشکار  استان تاکنون به خوبی توانمندی و پتانسیل بالای خود را در سطوح مختلف به نمایش گذاشته‌اند.

وی با تاکید بر توجه به جوانان و بانوان برای توسعه ورزش در شهرستان افزود: جوانان نخبه و مستعدی در استان داریم که باید این ظرفیت‌ها شناسایی شده و با تقویت و پرورش آنها به توسعه ورزش شهرستان کمک کنیم.

باجلانی جوان‌گرایی و جوان‌اندیشی را از مهم‌ترین اهداف برگزاری این جشنواره دانست و اظهار کرد: این جشنواره فرصتی مناسب برای شناسایی توانمندی‌های نسل جوان، تقویت و استفاده بهینه از آنها است.

این جشنواره با حضور جوانان، مسئولان و بسیاری از مردم شهرستان برگزار و از جوانان برتر در حوزه، کارآفرینی، ورزش و مشارکت اجتماعی تجلیل شد.

موسیقی فولکلور، هه لپرکی، تئاتر، شعر، مسابقات بومی محله ای و مسابقات آشپزی غذاهای سنتی تقدیر از جوانان برتر برنامه مهم این جشنواره بود که به مدت یک روز در روستای پالنگان برگزار شد.

آدرس کوتاه :