جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

اولویت‌ هیأت کوهنوردی کردستان تعامل با شهرداری و آموزش و پرورش باشد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

اولویت‌ هیأت کوهنوردی کردستان تعامل با شهرداری و آموزش و پرورش باشد

اولویت‌ هیأت کوهنوردی کردستان تعامل با شهرداری و آموزش و پرورش باشد


مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان:

اولویت‌ هیأت کوهنوردی کردستان تعامل با شهرداری و آموزش و پرورش باشد

حامد جولایی، در مجمع انتخاباتی هیأت کوهنوردی و صخره‌نوردی که در سالن اجتماعات اداره کل ورزش و جوانان کردستان برگزار شد، اظهار داشت: در استان کردستان به دلیل داشتن ظرفیت‌های خدادادی و داشتن کوه‌های متعدد و مرتفع، مردم این استان بسیار به کوهنوردی اهمیت داده و به آن علاقه‌مند هستند.

جولایی خاطرنشان کرد: مردم کردستان کوهنوردی را از دیر باز دوست داشته‌ و همیشه برای تفریح، سرگرمی و ورزش خود به دامان کوه پناه می‌بردند و این نشان از ظرفیت خوب مردم کردستان در این زمینه دارد.

وی افزود: متأسفانه در استان کردستان به دلیل شرایط اقتصادی نامطلوب برای اعزام ورزشکاران در تمام رشته‌ها علی‌الخصوص کوهنوردی خارج از کشور با مشکل مواجه هستیم.

به گفته جولایی، با وجود تمام مشکلاتی که در این رشته وجود دارد کسی که امروز به عنوان رئیس هیات کردستان منصوب می‌شود، باید بتواند اسپانسرها و حامیان مالی را برای تأمین هزینه‌های هیأت و اعزام ورزشکاران جذب کند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان اظهار داشت: اداره‌کل ورزش و جوانان تا جایی که بتواند به این هیأت کمک می‌کند ولی درآمد اصلی این هیأت باید از طریق کلاس‌های آموزشی و برگزاری دوره‌های کوهنوردی باشد و تمام هیأت‌ها باید در درون خود درآمدزایی کنند.

وی خاطرنشان کرد: در بخش سنگ‌نوردی استان کردستان با مشکل روبه‌رو است و این مشکل از آنجا منشأ می‌گیرد که هنوز برای آن فکری نشده و امیدواریم هیأت جدید در این بخش فعالیت‌هایش را بیشتر کند.

جولایی در پایان خاطرنشان کرد: یکی از اولویت‌های هیأت جدید باید تعامل با شهرداری و آموزش و پرورش باشد و شاهد روند رو به رشد و توسعه این ورزش در استان کردستان باشیم.

 

منبع خبری: اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان

آدرس کوتاه :