رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

اوج فداکاری آتش‌نشانان در حادثه آتش‌سوزی پلاسکو نمود پیدا کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

اوج فداکاری آتش‌نشانان در حادثه آتش‌سوزی پلاسکو نمود پیدا کرد

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت:

اوج فداکاری آتش‌نشانان در حادثه آتش‌سوزی پلاسکو نمود پیدا کرد

آیت‌الله سید محمد حسینی‌شاهرودی شامگاه سه‌شنبه در دیدار شهردار، تعدادی از اعضای شورای شهر و جمعی از آتش‌نشانان سنندج، اظهار کرد: اوج فداکاری و جانفشانی آتش‌نشانان در حادثه آتش‌سوزی پلاسکو نمود پیدا کرد.

وی با بیان اینکه این حادثه علاوه بر اینکه ناراحت‌کننده بود، اما یکبار دیگر حماسه ایثار و جانفشانی ایرانیان را به سراسر دنیا مخابره کرد، گفت: شغل آتش‌نشانان شغلی شرافتمندانه است و خداوند اجر و پاداش ویژه‌ای در قبال این ایثار و خدمت برای آنها عطا می‌کند.

حسینی‌شاهرودی گفت: برخی کارها و شغل‌ها به دلیل اینکه در معرض صدمات جانی است در حقیقت معامله با خدا است.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه حیات و ممات انسان‌ها در دست خداست، تصریح کرد: وقتی که اجل فرا برسد هیچ نیرویی نمی‌تواند مانع آن شود.

به گفته حسینی‌شاهرودی، براساس آیات قرآن و احادیث بزرگترین اجر و پاداش دنیوی که خداوند به بندگان شایسته‌اش در دنیا عطا می‌کند شهادت است که با هیچ پاداش دنیوی برابری نمی‌کند. 

وی به اهمیت و حساس بودن برخی از مشاغل اشاره کرد و اظهار داشت: جامعه به شغل‌های مختلف نیاز دارد زیرا همه انسان‌ها به یکدیگر وابسته هستند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: برخی از شغل‌ها پر خطر و برخی کم خطر هستند، اما همه کارها باید برای خدا باشد و شغل آتش‌نشانی جهاد و تلاش در راه خداست.

وی با تاکید براینکه خدمات برخی از افراد بسیار ارزنده است، اضافه کرد: در دنیا ارتقای رتبه و مقام معنوی فقط با شهادت است، زیرا از شهید و شهادت همیشه با احترام ویژه یاد می‌شود.

حادثه پلاسکو ایثار و دلاوری آتش‌نشانان را به دنیا معرفی کرد

حسینی‌شاهرودی اظهار کرد: حادثه تلخ پلاسکو موجب شد ایثار و دلاوری آتش‌نشانان در کشور و دنیا معرفی شود.

وی با اشاره به اینکه همه پیشرفت‌های ایران نتیجه جنگ تحمیلی بود، گفت: برخی از اتفاقات ظاهری ناراحت کننده است، اما تبعات آن مانند دوران جنگ تحمیلی که بسیار برکت داشت و موجب شد کشور ما به یک توان موشکی و نظامی قوی که آمریکایی‌ها از ما می‌ترسند برسد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه همواره انسان در این دنیا بدنبال تجارت برای تامین رفاه و آسایش خود است، اما کسانی که با خدا معامله می‌کنند همیشه احساس آسایش و آرامش می‌کنند.

 وی بیان کرد: خداوند انسان را با اموال و  دارای‌های او مورد آزمایش قرار می‌دهد در این آزمایش ثروتمندان با ثروت خود و کسانی که بضاعت مالی دارند با کمبودهای خود مورد آزمایش قرار می‌گیرند.

حسینی‌شاهرودی افزود: بسیاری از خدمات مجموعه شهرداری در جهت تامین رفاه، آسایش و امنیت شهروندان است بنابراین تلاش، تلاشی مفید و ارزشمند است.

فعالیت آتش‌نشانان جهاد در راه خداست

وی عنوان کرد: بسیاری از مشاغل نظیر شغل آتش‌نشانی دارای سختی‌ها و خطراتی است، اما خداوند اجر و پاداش این سختی‌ها را بنحو احسن خواهد داد.

حسینی‌شاهرودی تصریح کرد: فعالیت آتش‌نشانان در یاری رساندن به همنوع خود در زمان بروز حوادث تلاش در راه  خدا است و این مفید بودن و فعالیت، جهاد در راه خدا است.

وی خاطر نشان کرد: رشادت‌ها و فداکاری آتش نشانان در حادثه پلاسکو موجب شد که فعالیت و نوع کار آتش‌نشانان به تمام دنیا معرفی شد و تمامی مردم دنیا با هموطنان ما ابراز همدردی کردند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار داشت: بروز چنین حوادثی برای هیچکس خوشایند نیست، اما می‌توان از همین حادثه دردناک بهترین استفاده‌ها را کرد همانند ایام جنگ که امام راحل فرمودند جنگ برای ما نعمت بود چون توانستیم نیرو و تجهیزات نظامی قدرتمندی را بسازیم.

حسینی‌شاهرودی بیان کرد: مقاوم‌سازی و ایمن‌سازی اماکن مسکونی و تجاری یکی از اولویت‌های مهم در راستای جلوگیری از حوادث ناگوار است، اما نیاید به واسطه ایمن‌سازی اماکن تجاری مکانی پلمپ و عده‌ای بیکار شوند.

وی از زحمات تک‌تک آتش‌نشانان غیور و فدارکار تقدیر و تشکر کرد و گفت: خداوند اعمال خیر آنان را با پاداش اخروی پاسخ خواهد داد.

منبع خبرگزاری: فارس