جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

آوای خاک - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

برنامه های سیما

آوای خاک

آوای خاک


سریال داستانی آوای خاک کاری است از سیمای مرکز کردستان که در سال 1384 از سوی اداره کل سیمای استانها به مرکز پیشنهاد شد.

موضوع این سریال، دخالت بیگانگان است و مربوط به اواخر دوره مشروطیت و جنگ جهانی اول (زمان دخالت بیگانگان در ایران و کردستان) می باشد.

این مجموعه داستانی در 13 قسمت 40 دقیقه ای تهیه شده است و هم اکنون کار تولید آن به اتمام رسیده است و قرار است از شبکه های سراسری پخش شود.

تم اصلی کار اختصاص دارد به مبارزات مردم کردستان برعلیه حضور بیگانگان بهنگام اشغال کشور توسط قوای روسی و انگلیسی و محور حوادث سریال تاکید بر همگرایی مردم این خطه با سایر مردم ایران برای حفظ و تمامیت ارضی ایران در این مقطع می باشد.

فضاهای موجود کار بیشتر از فضاهای تاریخی منطقه کردستان انتخاب شده است و به لحاظ طرح فضاسازی و لباس و سایر... ویژگی های این خطه از ایران را به خود اختصاص داده است.

همچنین کار فیلمبرداری در مکان ها و ساختمان های قدیمی شهر سنندج و روستاهای اطراف آن (روستای نوره و کانی مشکان) انجام شده است.

 

زمان تصویربرداری بخش اول 20/1/87

زمان تصویربرداری بخش دوم 8/1/89

زمان انتهای تصویربرداری 23/11/89

 

عوامل برنامه:

تهیه کننده و کارگردان: اسماعیل صدقی

تصویربردار و نورپرداز: فردین باتمانی

صدابرداران: فارس عبدی، سوران فهیم

طراحی فیلمنامه و پژوهش: اسماعیل صدقی

نویسندگان: احمد بیگریان، غلامرضا بیابانی

طراح گریم: شهرام آدشیرین

تدوین: سید صالح حسینی

طراح لباس: آذر نجیبی، کیان کاشفی

بازیگران اصلی:

جلیل بشتام، حمیدرضا بغیمی، خسرو شهراز، سیروس بری، مهراد بنکداری، مهدی چایانی، ابراهیم سعداللهی، اسماعیل پاشایی، ایرج رنجبر، توران یاقوتی، محمد قمی، بابک فرخ پی، احمد بیگریان، محمد حبیبان، شهروز قدمی، منوچهر امیریان، حامد شیدایی، ندا قاسمی، محمد عبدالملکی، داریوش کریم رئوف، چیا محمدی، کاوه محمدی، مصطفی بیگی، عباس کربلایی، پرویز اعرافی، احمد صدقی، یعقوب صباحی، علی اشرف صدیقی، خسرو معینی افشار، رضا کلری، رضا سعیدیانی، شهرام صابونی، توفیق ملکی، خسرو میرزایی، مجتبی خوش صفت، مهرداد شیرعلی، مرتضی تحصیلی، فریبا حبیبی، امیر الماسی، شهرام آدشیرین

  

  

  

  

         

تیزر شماره 1

تیزر شماره 2

تیزر شماره 3

تیزر شماره 4