رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

انهدام 25 باند توزیع مواد مخدر در کردستان/ رشد 7 درصدی دستگیری توزیع‌کنندگان - نمایش محتوای خبر

 

 

انهدام 25 باند توزیع مواد مخدر در کردستان/ رشد 7 درصدی دستگیری توزیع‌کنندگان

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان خبر داد

انهدام 25 باند توزیع مواد مخدر در کردستان/ رشد 7 درصدی دستگیری توزیع‌کنندگان

سلیم کریمی اظهار کرد: با اقدامات بسیار خوبی که در راستای مقابله با ورود و توزیع مواد مخدر در سطح استان از سوی دستگاه‌هایم متولی امر صورت گرفت در سال گذشته 25 باند توزیع مواد مخدر در کردستان منهدم شدند.

وی از رشد 26 درصدی کشفیات مواد مخدر در سال گذشته نسبت به سال 93 خبر داد و افزود: این میزان مواد مخدر با تلاش متولیان حوزه مقابله با اعتیاد و عموما از عوامل خورده فروش کشف و ضبط شده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان از افزایش هفت درصدی دستگیری خرده‌فروشان در استان خبر داد و اظهار داشت: دستگیری عوامل مربوط به تولید، توزیع و مصرف مواد مخدر نیز در سال گذشته هفت درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه اجتماعی کردن بحث مقابله و مبارزه با اعتیاد مهم‌ترین هدف شورای مبارزه با مواد مخدر در استان است، گفت: استفاده از ظرفیت‌های مختلف به ویژه اقشار تاثیرگذاری در این راستا به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفته است.

به گفته کریمی، ریشه بیش از 70 درصد از آسیب‌های اجتماعی اعتیاد است و عامل 50 درصد از وقوع طلاق در جامعه ما نیز گرفتار شدن زوجین در دام اعتیاد است.

وی آمار اعتیاد در بانوان در کردستان را کمتر از میانگین کشوری دانست و خاطرنشان کرد: متأسفانه نرم رشد اعتیاد به مواد صنعتی در بین بانوان در حال افزایش است و زنانه شدن اعتیاد در کشور و استان زنگ خطر جدی است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کردستان از برگزاری کارگاه آموزشی به منظور مقابله با افزایش آمار اعتیاد در بین بانوان در استان خبر داد و گفت: در سال گذشته کارگاه‌های آموزشی برای فعالان 800 آرایشگاه در استان برگزار و خروجی بسیار خوبی داشته است.

کریمی با بیان اینکه اطلاع‌رسانی ضعیف در مورد تاثیرات اعتیاد را یکی از مشکلات اساسی در این حوزه دانست و افزود: حجم برنامه‌های تبلیغاتی و فرهنگی در زمینه مبارزه با اعتیاد با تنوع مواد مخدر و گستردگی توزیع آن برابری نمی‌کند.

منبع خبرگزاری: فارس