جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

انقلاب اسلامی ایران با نسل شهدا عجین شده است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

انقلاب اسلامی ایران با نسل شهدا عجین شده است

انقلاب اسلامی ایران با نسل شهدا عجین شده است


نماینده ولی فقیه در کردستان گفت:

انقلاب اسلامی ایران با نسل شهدا عجین شده است

آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی روز شنبه به مناسبت فرا رسیدن 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا در دیدار جمعی از خانواده های شهدا و مدیر کل و کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در سنندج اظهار کرد: امام خمینی(ره) مسیر تاریخ انقلاب را تغییر دادند و تمامی پیروان ادیان الهی از خواب بیدار شدند.
وی افزود: شهدا با نیت خالص از ارزش ها و آرمان های والای نظام دفاع کرده جان خود را در این مسیر تقدیم کردند و امروز خدمت به خانواده شهدا یک تکلیف و وظیفه همگانی است.
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: مادران شهدا که فرزانی تربیت و نسلی را پرورش داده اند که حافظ اسلام باشند و همسران شهدا که صبورانه در مسیر آرمان های شهدا استقامت ورزیدند، شایسته بهترین خدمات هستند.
وی در ادامه به مقایسه ویژگی های جنگ نرم و سرد پرداخت و افزود: با انقلاب اسلامی ایران جنگ سرد متوقف و جنگ فرهنگی و اعتقادی شروع شد و غربی ها آن را جنگ تمدن ها نامگذاری کردند.
آیت الله حسینی شاهرودی اظهار کرد: امروز در جنگ نرم نیز دشمنان برای رسیدن به اهداف خود از هیچ تلاشی فروگذار نبوده و از راههای مختلف آن را دنبال کرده و هدف اصلی آنان ضربه زدن به اسلام و مسلمانان است.
وی در ادامه با بیان اینکه استان کردستان ظرفیت های بالایی در زمینه های مختلف دارد گفت: مقام معظم رهبری اشتغال و سرمایه گذاری 2 مشکل این استان ذکر کردند و باید تلاش شود که این مهم به عنوان اولویت استان در نظر گرفته شده و به ظرفیت های موجود در این راستا توجه کرد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان نیز در این دیدار به ارائه گزارشی از فعالیت های این نهاد در سال جاری پرداخت و گفت: جمع آوری آثار فرهنگی باقی مانده از شهدا و نگهداری این آثار به شیوه علمی و صحیح،چاپ 50 عنوان کتاب، چاپ وصایای شهدای استان و ورود اطلاعات شهدا به سایت نوین شاهد از جمله این اقدامات است.
محمد سلیمانی افزود: یکی دیگر از کارهایی که در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انجام می شود تاریخ شفاهی و جمع آوری و ثبت و ضبط خاطرات بازماندگان شهدا با اولویت پدران و مادران شهدا است که در این راستا نیز اقدامات خوبی انجام شده است.
وی اجرای طرح سپاس را از دیگر برنامه های این نهاد بیان کرد و ادامه داد: در قالب این طرح در سال جاری 9 هزار و 708 دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران انجام شده است.
استان کردستان پنج هزار و 400 شهید، 9 هزار و 500 جانباز و 840 آزاده سرافزار تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
12یادمان شهدای گمنام در کردستان وجود دارد. پنج هزار و 231 مزار شهید در استان کردستان در هزار و سه گلزار مدفون هستند.
22 اسفند در تقویم جمهوری اسلامی ایران با نام روز بزرگداشت شهدا نامگذاری شده است.

 

منبع خبرگزاری: ایرنا

آدرس کوتاه :