جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

انسداد 40 چاه غیرمجاز در دیواندره - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

انسداد 40 چاه غیرمجاز در دیواندره

انسداد 40 چاه غیرمجاز در دیواندره


مدیر منابع آب دیواندره اعلام کرد:

انسداد 40 چاه غیرمجاز در دیواندره

ولید خالدیان شامگاه چهارشنبه به مناسبت هفته صرفه‌جویی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: انسداد چاه‌های غیرمجاز از طریق گروه‌های گشت و بازرسی باید انجام شود اما به دلیل نبود اعتبارات مناسب این قرارداد تمدید نشده و این 40 حلقه چاه توسط همکاران این اداره مسدود شده است.

مدیر منابع آب دیواندره تصریح کرد: برابر آمار، شهرستان دیواندره بیشترین سهم را در انسداد چاه‌های غیرمجاز در سطح استان کردستان داشته است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین مصرف آب در بخش کشاورزی است، افزود: سهم استفاده از منابع آب به صورت عمومی 92 درصد در بخش کشاورزی 7 درصد و سهم بخش صنعت یک درصد است.

خالدیان اظهار کرد: در شهرستان دیواندره تابحال بیش از 140 دستگاه کنتور هوشمند آب و برق بر روی منابع آبی بخش کشاورزی و صنعت دیواندره نصب شده که این تعداد 90 درصد منابع آبی شهرستان را شامل می‌شود.

وی اضافه کرد: از نیمه دوم تیرماه سطح وسیعی از رودخانه‌های شهرستان لایروبی می‌شوند.

این مسوول خاطرنشان کرد: با جرات و با استناد به آمار می‌توان گفت شرکت آب منطقه‌ای کردستان با یک تیم مدیریتی توانا و دلسوز یکی از تاثیرگذارترین دستگاه‌های اجرایی در ایجاد اشتغال و تحقق شعار‌ سال‌ گذشته و امسال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» و «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» است.

 

منبع خبرگزاری: فارس

آدرس کوتاه :