جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

انجام 232 عملیات اطفاء حریق و امدادگری در سنندج/انجام ۱۱۹۷ تماس تلفنی با آتش‌نشانی - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

انجام 232 عملیات اطفاء حریق و امدادگری در سنندج/انجام ۱۱۹۷ تماس تلفنی با آتش‌نشانی

انجام 232 عملیات اطفاء حریق و امدادگری در سنندج/انجام ۱۱۹۷ تماس تلفنی با آتش‌نشانی


مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی وخدمات ایمنی شهرداری سنندج خبر داد:

انجام 232 عملیات اطفاء حریق و امدادگری در سنندج/انجام ۱۱۹۷ تماس تلفنی با آتش‌نشانی

رامین اسدنژاد اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین  رسالت‌های این سازمان امدادرسانی بموقع در هنگام حوادث است.

وی تصریح کرد: آتش‌نشانان این سازمان در هشت ایستگاه در سطح شهر و نواحی منفصل با تمام توان آماده امدادرسانی  در مواقع بروز حوادث به شهروندان هستند. 

وی از انجام 232 عملیات اطفاء حریق و امداد و نجات در سه ماه نخست امسال خبر داد و گفت: 110 مورد  عملیات انجام  مربوط به حوادث آتش‌سوزی و 122 مورد نیز مربوط به عملیات امداد و نجات بوده است.

اسدنژاد عنوان کرد: بیشترین آمار آتش‌سوزی‌های رخ داده در  سه ماهه نخست سال‌جاری مربوط به آتش‌‌سوزی علف‌های هرز و جنگل با 47 مورد که 36 مورد آن مربوط به خرداد ماه بوده و کمترین آن آتش‌سوزی اداری یک مورد بوده است.

وی با بیان اینکه13 فقره از این تعداد آتش‌سوزی مسکونی، 16 فقره تجاری،  14 مورد  ماشین آلات، 11 فقره ضایعات و 6 فقره سایر موارد بوده است.

اسدنژاد اعلام کرد :2 فقره ریزش چاه، خفگی یک مورد، گیرکردن انگشتری 7 فقره، چرخ گوشت 2 فقره، ریزش‌آوار یک مورد، تصادفات و سایر موارد هر کدام 11 مورد، آبگرفتگی 14 مورد، آسانسور 25 مورد و  صید حیوانات 48 مورد از جمله عملیات‌های امداد و نجات در سه ماهه نخست امسال بوده است.

وی عنوان کرد: 223 مورد از عملیات‌های انجام شده در سال‌جاری در داخل محدوده شهر، 6 مورد در خارج از محدوده و سه مورد از عملیات‌های هم در روستا انجام شده است.

وی در ادامه در خصوص تماس‌های گرفته شده با سامانه 125 اعلام کرد: 490 مورد تماس گرفته شده  واقعی و 707 مورد نیز غیر واقعی بوده است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج افزود: در حوادث رخ داده در سه ماهه نخست امسال 4 نفر فوت و 23 نفر هم مصدوم شدند.

 

منبع خبرگزاری: فارس

آدرس کوتاه :