جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

انجام ٨٠٠ کیلومتر عملیات تسطیح و رگلاژ راه‌های شنی در کردستان/شناسایی ۲۸ نقطه حادثه‌ساز/فعالیت ۵۰۰ راهدار در طرح تابستانه - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

انجام ٨٠٠ کیلومتر عملیات تسطیح و رگلاژ راه‌های شنی در کردستان/شناسایی ۲۸ نقطه حادثه‌ساز/فعالیت ۵۰۰ راهدار در طرح تابستانه

انجام ٨٠٠ کیلومتر عملیات تسطیح و رگلاژ راه‌های شنی در کردستان/شناسایی ۲۸ نقطه حادثه‌ساز/فعالیت ۵۰۰ راهدار در طرح تابستانه


معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان خبر داد:

انجام ٨٠٠ کیلومتر عملیات تسطیح و رگلاژ راه‌های شنی در کردستان/شناسایی ۲۸ نقطه حادثه‌ساز/فعالیت ۵۰۰ راهدار در طرح تابستانه

محمدراشد مدرس‌گرجی ، در سنندج به برخی اقدامات حوزه راهداری استان طی سال‌جاری اشاره و اظهار کرد: 2 هزار کیلومتر عملیات شانه‌سازی طی سال‌جاری در راه‌های آسفالته استان انجام شده است.

به گفته وی، ٨٠٠ کیلومتر عملیات تسطیح و رگلاژ راه‌های شنی روستایی از ابتدای امسال تاکنون با همت عوامل راهداری و ماشین‌آلات اداره کل اجرا شده است.

به گفته وی، عملیات آشکارسازی نقاط پرتصادف در راستای نگهداری شبکه راه‌ها استان در اولویت کاری حوزه راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قرار دارد و این مهم به صورت مستمر انجام می‌شود.

مدرس‌گرجی با بیان اینکه خط‌کشی راه‌ها، بازسازی و نصب علایم عمودی، نگهداری چراغ‌های روشنایی و ترافیکی و نصب حفاظ‌ها در راه‌های استان به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفته است، گفت: عملیات درزگیری، بهسازی و روکش آسفالت راه‌ها با بهره‌گیری از مطالعات انجام شده در راستای ایجاد بستر ایمن و روان برای تردد کاربران راه‌ها به صورت ویژه در استان در حال انجام است.

به گفته این مقام مسوول، تمام اکیپ‌های راه و شهرسازی استان در بخش ماشین‌آلات مشغول شانه‌سازی هستند.

 معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان با اشاره به فرسودگی برخی ماشین‌آلات و آسیب‌هایی که به آنها زده شده است، اشاره کرد و گفت: عملیات بازسازی ٢٠ دستگاه از ماشین‌آلات راهداری آغاز شده است.

به گفته مدرس‌گرجی، اجرای پروژه نگهداری ابنیه فنی و غیره در راه‌های استان نیاز به٧٠٠ میلیارد ریال دارد که با پیگیری‌های صورت گرفته این اعتبارات از محل منابع اعتباری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور و نیز منابع استانی تامین اعتبار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: امسال نیز 60 میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای برای روکش آسفالت برابر مختصات تعیین شده اختصاص یافته است.

معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان در ادامه با بیان اینکه از 20 تیرماه امسال پیمانکاران حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مشخص خواهد شد، تصریح کرد: 28 نقطه پر تصادف در سطح جاده‌های استان از هفته گذشته شناسایی و عملیات آشکارسازی آن آغاز شده است.

مدرس‌گرجی به طرح تابستانه حوزه راهداری استان اشاره کرد و گفت: بیش از 300 دستگاه ماشین‌آلات و 500 نفر پرسنل در طرح تابستانه امسال فعالیت می‌کنند.

به گفته وی، در ۳۰ راهدارخانه ثابت و سیار استان تمهیدات لازم برای خدمات‌رسانی به مردم در طرح تابستانه امسال اندیشیده شده است.

معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان اظهار کرد: در اجرای طرح آشکارسازی نقاط پر تصادف استان اقدامات خط کشی نقوش انجام می‌شود و تا ابتدای فصل تابستان و آغاز سفرهای تابستانی این طرح به اتمام می‌رسد.

 

منبع خبرگزاری: فارس

آدرس کوتاه :