جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

انجام بیش از دو هزار مورد بازرسی از بازار استان کردستان - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

انجام بیش از دو هزار مورد بازرسی از بازار استان کردستان

انجام بیش از دو هزار مورد بازرسی از بازار استان کردستان


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان عنوان کرد:

محمد دره وزمی با اشاره به تشدید نظارت بر قیمت کالاها و خدمات در بازار استان کردستان همزمان با روزهای پایانی سال گفت: از۸ اسفند ماه تا۱۴ اسفند ماه سال جاری در مجموع ۲هزارو ۱۶۴ مورد بازرسی در سطح بازار صورت گرفته است.

وی با بیان کشف ۹۰مورد تخلف در این بازرسی عنوان کرد: در این رابطه ۸۰ فقره پرونده برای واحد های مختلف صنفی و غیر صنفی در سطح استان کردستان تشکیل شده است.

وی افزود: عمده این تخلفات گرانفروشی، کم فروشی و عدم درج قیمت می باشد که در این پرونده ها در مجموع  ۳۰۹میلیون ۷۷۷ هزار و ۲۰۰ ریال جریمه برای متخلفان در نظر گرفته شده است .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: در مدت یاد شده از طریق ستاد خبری ادارات صنعت، معدن و تجارت شهرستان‌های استان  ۶۶مورد گزارش مردمی دریافت و در رسیدگی به آنها ۱۹ مورد تخلف احراز شد که در این زمینه پرونده تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

دره وزمی  در پایان یادآور شد: شهروندان محترم می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف واحدهاي صنفي اعم از كم فروشي، گرانفروشي، عدم درج قيمت و.... واحدهای مختلف صنفی مراتب را با شماره تلفن ۱۲۴ و یا بامراجعه به ادارات تابعه در شهرستانها و در مركز استان به سازمان صنعت، معدن و تجارت مراجعه نموده و موارد تخلف را گزارش نمايند.

منبع خبری : مهر

 

آدرس کوتاه :