رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

انتقاد دبیر ستاد اقامه نماز کردستان از کم‌توجهی برخی مدیران به اقامه نماز در ادارات - نمایش محتوای خبر

 

 

انتقاد دبیر ستاد اقامه نماز کردستان از کم‌توجهی برخی مدیران به اقامه نماز در ادارات

دبیر ستاد اقامه نماز استان کردستان گفت:

انتقاد دبیر ستاد اقامه نماز کردستان از کم‌توجهی برخی مدیران به اقامه نماز در ادارات

مهدی طالبی شنبه‌شب در جلسه مشترک ستاد امر به معروف و نهی از منکر و ستاد اقامه نماز استان کردستان، با تسلیت ایام شهادت حضرت علی(ع)، اظهار کرد: طبق بررسی‌هایی که مجموعه ستاد اقامه نماز انجام می‌دهند، در مجموع وضعیت کشور در بحث اقامه نماز نمره قبولی دارند ولی مطلوب نیست.

دبیر ستاد اقامه نماز استان کردستان تصریح کرد: اقامه نماز در کردستان، نسبت به برخی از استان‌های کشور وضعیت بهتری دارد اما نسبت به استان‌هایی هم وضعیت آن نامطلوب‌تر است.

طالبی افزود: در تعدادی از دستگاه‌های اداری استان هم وضعیت عملکردی بهتری در بحث اقامه نماز دارند، برخی دستگاه‌ها در حد متوسط هستند اما با اظهار تاسف، برخی از دستگاه‌ها ضعیف هستند و هیچ اهتمامی به مسأله نماز ندارند.

وی ادامه داد: وقتی مدیری به نماز اهتمام ندارد و نمازخانه اداره متبوع آن در طبقه منفی 2 اداره واقع است، چطور می‌توان انتظار داشت، کارکنان و یا ارباب رجوع آن اداره نماز را در آن اداره برپای دارند.

طالبی همچنین گفت: با وجود اینکه 80 درصد مردم کردستان از اهل سنت هستند اما در برخی ادارات استان وضوخانه اهل سنت ایجاد نشده است و تاسف‌‌بارتر اینکه مدیران اعلام می‌کنند که اعتباری برای ساخت وضوخانه ندارند.

دبیر ستاد اقامه نماز استان کردستان همچنین از برگزاری جلسات در وقت اذان و زمان اقامه نماز انتقاد کرد و گفت: پخش اذان رادیو و یا نوار یکی دیگر از اقدامات مورد نقد است در صورتی که بارها اعلام شده است که اذان حلقومی و زنده ترغیب‌کننده به ادای فریضه نماز است.

وی گفت: بنده به عنوان ستاد اقامه نماز استان موظف به پیگیری هستم که رهبر معظم انقلاب نیز ارزیابی اقامه نماز در ادارات را برعهده این ستاد گذاشته‌اند.

طالبی در پایان گفت: شاید یک روی سکه فضای مجازی آسیب‌زا باشد اما می‌توان از روی دیگر آن برای ترویج فریضه نماز استفاده کرد و با تولید محتواهای خوب، کاربران فضای مجازی را نسبت به اثرات نماز آگاه کرد.

 

منبع خبرگزاری: فارس