رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

انتخابات نماد بارز مردم سالاری و دمکراسی است - نمایش محتوای خبر

 

 

انتخابات نماد بارز مردم سالاری و دمکراسی است

فرماندار بانه:

محمد فلاحی در آیین تجلیل از معلمان برتر بانه که به مناسبت هفته معلم در سالن اجتماعات  ولایت این شهر برگزار شد افزود: با مجموعه انتخاباتی که در نظام ایران برگزار می شود هر چهار سال یک بار مدیریت اجرایی و قانون گذاری کشور را مشخص می کنیم.
وی حضور مردم را در پای صندوق های رای نشانه بلوغ فکری سیاسی و آگاهی مردم دانست و گفت: انتخابات حقی است که قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به مردم داده که باید از حق خود به خوبی استفاده کنیم و توقع دارم همه ما در 29 اردیبهشت ماه پای صندوق های حضور پیدا کنیم.
وی اظهار کرد: مردم با حضور در انتخابات علاوه بر اینکه سرنوشت کشور و مسیر آینده جامعه را تعیین می کنند گامی مهم در راستای اقتدار سیاسی کشور در مجامع بین المللی بر می دارند.
فلاحی تاکید کرد: مشارکت گسترده مردم در انتخابات بسترهای لازم برای توسعه همه جانبه سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی فراهم می کند.
وی با اشاره به اینکه جهان نگاه ویژه ای به انتخابات ایران دارد گفت: همه مردم باید در این انتخابات شرکت کنند چراکه چشم جهانیان به انتخابات ایران دوخته شده و با شرکت در انتخابات اقتدار نظام و کشور را به مردم همه جهان نشان دهیم.
وی افزود: حضور و مشارکت گسترده مردم در را انتخابات پشتوانه بزرگ و سرمایه ای ارزشمند در راستای تامین مصالح ملی کشور در سطح ملی و بین المللی است که نشانه اتحاد و همدلی ملت و دولت است.
فرماندار بانه با اشاره به اهمیت انتخابات شوراهای شهر و روستا گفت: شوراهای شهر و روستا محل اصلی تامین خواسته های مردم است و در روند زندگی اجتماعی و فرهنگی مردم نقش بسیار مهمی دارد که باید با آگاهی و شناخت کامل در این انتخابات شرکت کنند و افراد لایق و آگاه را انتخاب کنند.
فلاحی آموزش و پرورش یک نهاد فرهنگ ساز است دانست و افزود: آموزش و پرورش روند رشد و توسعه  جامعه نقش مهمی دارد و معلمان حقوق انسانی را تقویت و قانون و نظم را در جامعه نهادینه می کند.
فلاحی افزود: بسیاری از هنجارهای اجتماعی در دوران مدرسه در شخصیت دانش اموزان نهادینه می شود معلمان با تاثیر گذاری که بر دانش اموزان دارند باید رفتارهای اجتماعی و احترام به قانون را در درون دانش اموزان نهادینه کنند و جامعه را به سمت جامعه ای قانون مدار هدایت کنند.
وی به نقش آموزش و پرورش در فرهنگ کار و تولید اشاره کرد و گفت: علاقه و اهمیت  کار و اشتغال در مدرسه در درون دانش اموزان شکل می گیرد و باید مدرسه این مهم را در دانش آموزان تقویت کند.
 رئیس شورای آموزش و پرورش بانه اظهار کرد: در شکل گیری انقلاب های نظام های سیاسی تغییر می کنند وجهه تمایز انقلاب ایران با انقلابهای سطح دنیا اینکه علاوه بر تغییر نظام سیاسی بخش فرهنگی جامعه هم تغییر کرده است.
وی خاطر نشان کرد: قبل از انقلاب مسائل دینی و ارشاد اسلامی در مجامع رسمی بیان نمی شد  و دین به مساجد و تکایا محدود شده بود با پیروزی انقلاب اسلامی علاوه بر تغییر نظام سیاسی ارزش های دینی هم در جامعه رشد پیدا کرد.
وی شهید مطهری را سردمدار تغییر نظام فرهنگی و دینی جامعه ایران خواند و افزود: شهید مطهری یکی از نظریه پردازان برجسته ایران بود و خدمات زیادی را به فرهنگ، اسلام و کشور کردند و کتاب های این عالم بزرگ دینی در دانشگاه ها همچنان تدریس می شود.
فلاحی به شاخص های عملکردی بانه در استان اشاره کرد وگفت: آموزش و پرورش بانه با تلاش معلمین مقام دوم استان را در 72 شاخص عملکردی کسب کرده که جای تقدیر است.
در این آیین از 15 معلم برتر شهرستانی و یک معلم برتر استان به عنوان پژوهشگر و محقق تجلیل شد.