جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

انتخابات در جمهوری اسلامی نماد مردم سالاری دینی است - نمایش محتوای خبر

 

 

انتخابات در جمهوری اسلامی نماد مردم سالاری دینی است

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت:

انتخابات در جمهوری اسلامی نماد مردم سالاری دینی است

حجت الاسلام سید محمد علی آل هاشم روز شنبه در همایش سیاسی فرماندهان ارتش در منطقه کردستان افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، نظامی در کشور روی کار آمد که 2 پایه اسلامیت و جمهوریت اساس آن است، نظامی که بر اساس معیارهای الهی و بر پایه رای مردم شکل گرفت.
وی اظهار کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با مشارکت دادن مردم در تصمیم گیری های کلان کشور، شکل گیری نهادها و ارکان حکومت و تعیین مسئولان نظام، خط بطلانی بر برداشت های نادرست از اسلام و حکومت اسلامی کشید.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی گفت: انتخابات در نظام مردم سالاری دینی ویژگی هایی دارد که در دموکراسی غربی این ویژگی ها وجود ندارد که از جمله این ویژگی ها می توان به رای دادن به مثابه تکلیف شرعی و وظیفه عمومی مردم و سهیم بودن آنان در سرنوشت خود اشاره کرد.
وی با بیان اینکه در مردم سالاری دینی رای دادن صرفا یک اقدام ملی و سیاسی نیست بلکه یک اقدام مذهبی و اسلامی است، افزود: امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بارها فرموده اند حضور مردم در انتخابات یک تکلیف شرعی است اما در جوامع غربی اینگونه نیست و در بهترین حالت آن مردم به عنوان یک شهروند شناخته می شوند که حق رای دادن دارند و مسئله تکلیف برای آنان مطرح نیست.
حجت الاسلام آل هاشم ادامه داد: یکی دیگر از ویژگی ها در مردم سالاری دینی انتخاب اصلح است و فرد مورد نظر باید دارای اعتقاد و ایمان بوده، امانت دار، صادق، شجاع و دارای کارآیی باشد و در مسیر انقلاب و حفظ عزت کشور حرکت کند.
وی اظهار کرد: در مردم سالاری دینی رئیس جمهور صرفا مسئول تحقق امور دنیوی نیست بلکه باید زمینه تعالی معنوی در جامعه اسلامی را فراهم کند از این روانتخابات برای ثبات و امنیت کشور اهمیت فراوانی دارد.
** حضور در انتخابات اسلحه و ابزار مبارزه با دشمن است
فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 28 پیاده کردستان نیز در این همایش گفت: امروز حضور در انتخابات اسلحه و ابزار مبارزه با دشمن است و ملت ایران همیشه در صحنه بوده اند و لحظه های حساس را بخوبی تشخیص می دهند.
امیر ابوالفضل برزگری با تاکید بر اینکه زمینه برگزاری انتخاباتی سالم و حضور حداکثری مردم در این انتخابات باید فراهم شود ابراز امیدواری کرد، امسال نیز مردم با حضور آگاهانه و پرشور خودمثل همیشه دشمنان را مایوس و ناامید کنند.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا 29 اردیبهشت در سراسر کشور برگزار می شود.

 

منبع خبرگزاری: ایرنا