جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

آموزش 5900 کردستانی در کانون‌های فرهنگی تربیتی - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

آموزش 5900 کردستانی در کانون‌های فرهنگی تربیتی

آموزش 5900 کردستانی در کانون‌های فرهنگی تربیتی


مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان خبر داد:

آموزش 5900 کردستانی در کانون‌های فرهنگی تربیتی

قنبر موسی‌نژاد صبح امروز در جریان بازدید نماینده ولی فقیه در استان کردستان از کانون فرهنگی تربیتی ولایت سنندج اظهار کرد: هم‌اکنون در سطح استان کردستان شش کانون فرهنگی تربیتی ولایت فعال هستند.

وی افزود: در سال گذشته در قالب کلاس‌های دائمی این کانون‌ها بیش از پنج هزار و 900 نفر از خانم‌ها و آقایان از خدمات آموزشی این کانون‌ها بهره‌مند شدند.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان خاطرنشان کرد: علاوه بر 6 کانون دائمی موفق شدیم در مناطق مرزی و دورافتاده استان نیز 22 کانون موقت را دایر کنیم و در سطوح مختلف آموزش‌های فرهنگی و تربیتی را به افراد علاقه‌مند ارایه کنیم.

موسی‌نژاد اظهار داشت: به افرادی که در این کانون‌ها موفق به گذراندن دوره‌های تخصصی می‌شوند، گواهینامه معتبر با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای ارایه می‌شود و تسهیلات بانکی نیز به این افراد برای خودکفایی اعطا می‌شود.

وی همچنین از اجرای طرح قرآن در خانه و زیرپوشش قراردادن بیش از هزار قرآن آموز در قالب این طرح در استان خبرداد و گفت: این طرح با اولویت روستاها و مناطق محروم اجرایی شده است و خوشبختانه تاکنون بسیاری از شرکت‌کنندگان موفق به حفظ بخش‌هایی از قرآن کریم شده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد  استان کردستان به برنامه‌های تشویقی این نهاد نیز برای افراد فعال در کانون‌های فرهنگی تربیتی ولایت اشاره کرد و گفت: با کمک خیرین استان خوشبختانه بیش از هزار و 200 نفر به اماکن زیارتی و تفریحی کشور اعزام شده‌اند.

موسی‌نژاد از برنامه ریزی برای اعزام 2 هزار نفر از شرکت‌کنندگان در کلاس‌های مختلف کانون‌های فرهنگی تربیتی ولایت استان به مشهد مقدس اشاره کرد و گفت: سعی می‌کنیم این برنامه‌های فرهنگی و مذهبی را در سنوات آتی نیز دنبال کنیم.

منبع خبرگزاری: فارس

آدرس کوتاه :