رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

آموزش های فنی و حرفه ای و کار دانش پیش نیاز توسعه پایدار است - نمایش محتوای خبر

 

 

آموزش های فنی و حرفه ای و کار دانش پیش نیاز توسعه پایدار است

مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو سنندج گفت:

آموزش های فنی و حرفه ای و کار دانش پیش نیاز توسعه پایدار است

مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو سنندج گفت: با هدف توسعه کمی و کیفی آموزش های هنرستانی، اولین کمیته هماهنگی و کیفیت بخشی به فعالیت های هنرستان فنی حرفه ای و کار دانش با حضور مدیر، معاون آموزش متوسطه، کارشناس فنی و حرفه ای و کلیه مدیران هنرستان ها در دفتر مدیر ناحیه تشکیل شد.

در این جلسه محمد سعید کنعانی با تقدیر و تشکر از زحمات مدیران هنرستان اظهار داشت: در فرایند مدیریت هنرستان ها و معرفی به جامعه باید تحولات اساسی در ناحیه به وجود آید .

کنعانی با بیان اینکه آموزش های فنی و حرفه ای و کار دانش پیش نیاز توسعه پایدار است؛ گفت: در آموزش و پرورش ناحیه دو سنندج پتانسیل فراوانی در زمینه توسعه هنرستانی و رشته های آن ها وجود دارد که می تواند این رشته ها و مشاغل مرتبط را بیش از پیش در بین دانش آموزان ترویج دهد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو سنندج با اشاره به تعیین رشته در پایه نهم دوره اول متوسطه، به مدیران هنرستان ها اکیدا توصیه نمود که هنر آموزان توانمند و دارای نفوذ کلام و مجرب را جهت شناساندن رشته های هنرستانی به مدارس دوره اول متوسطه اعزام نموده تا ضمن جذب دانش آموزان مستعد و توانمند، زمینه تحقق تفاهم نامه منعقده با اداره کل فراهم گردد.

در ابتدای این جلسه عبدالله خاتونی معاون آموزش متوسطه ناحیه نیز با اذعان به این واقعیت که در شرایط کنونی جامعه هنرستان ها می تواند نقش موثری در اشتغال دانش آموزان ایفا نماید؛ تلاش مدیران در جذب دانش آموزان پایه نهم دوره اول متوسطه را از اولویت های کاری آن خواند.

در پایان مدیران هنرستان ها نظرات و پیشنهادات خود را در زمینه هنرستان ها ارائه نمودند و قرار شد این جلسات هر دو ماه یک بار به صورت منظم با حضور مدیر ناحیه تشکیل شود  .

منبع خبر: روابط عمومی آموزش و پرورش