جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

امنیت پایدار کردستان خط قرمز سپاه است/ با مخلان امنیت کردستان چه مسؤول و چه غیرمسؤول برخورد قانونی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

امنیت پایدار کردستان خط قرمز سپاه است/ با مخلان امنیت کردستان چه مسؤول و چه غیرمسؤول برخورد قانونی می‌شود

فرمانده سپاه کردستان گفت:

امنیت پایدار کردستان خط قرمز سپاه است/ با مخلان امنیت کردستان چه مسؤول و چه غیرمسؤول برخورد قانونی می‌شود

سردار محمدحسین رجبی صبح امروز در مصاحبه با خبرنگاران در سنندج اظهار داشت: مردم کردستان در جریان ناامنی‌های قومی اوایل انقلاب خسارت‌ زیادی دیدند، هنوز هم که هنوز است، ذهنیت بخش قابل‌توجهی از مردم ایران نسبت به کردستان، ذهنیت مطلوبی نیست.

وی تصریح کرد: اینجا مردم کردستان در یک مظلومیتی واقع شدند چون همه مردم کردستان دنبال تجزیه‌طلبی، آشوب و دنبال غارت نبودند بلکه یک تعداد اندکی تحریک شده بودند و یک جو کاذبی ایجاد شده بود و زمینه برای برپایی آن غائله‌های  اتفاق افتاد.

فرمانده سپاه کردستان یادآوری کرد: همین عوامل موجب شد، ذهنیت بدی نسبت به کردستان به عنوان بخشی از کشور در ذهن مردم ایجاد شود و خسارت سنگین و بی‌بدیلی که نمی‌توان عدد و رقم را برای آن متصور کرد، به استان وارد شد.

رجبی اذعان داشت: متاسفانه در این غائله‌ای که استکبار در این منطقه ایجاد کرده بود، عده اندکی از جوان‌های کردستان و از استان‌های دیگر کشور فریب خورده و در این غائله دست داشتند.

وی افزود: مردم کردستان الان کاملا درک می‌کنند که باید خودشان از امنیت پایدار خودشان مواظبت کنند چون خود مردم آسیب دیدند و در مظلومیت قرار گرفتند.

هر کس در  استقرار امنیت کردستان کوتاهی کند به مردم خیانت کرده است

به گفته فرمانده سپاه بیت‌المقدس، ما و دیگران به عنوان یک وظیفه سازمانی و یک تکلیف سازمانی باید کارمان را با صداقت انجام دهیم و هر کس در امر پایداری امنیت و استقرار امنیت کوتاهی کند، به مردم کردستان، به خون شهیدان، خانواده بزرگ ایثارگران و آرمان‌های نظام در این منطقه خیانت کرده است.

فرمانده قرارگاه استانی شهید شهرامفر کردستان تصریح کرد: اینجا هیچ کسی مصون نیست لذا هر کس کوتاهی کند مسؤول است و در موضوع جشن‌های نوروزی، کسانی که کوتاهی کرده‌اند ما به حکم وظیفه به عنوان اینکه مسوولیت سرزمینی در استان داریم آنها را تحت تعقیب قرار می‌دهیم و خواهند دید که از این کار غلطی که کرده‌اند سودی نخواهند برد.

رجبی اذعان داشت: چون قرار نیست ما دوباره مردم عزیزمان را در اذیت ببینیم، مراجعات زیاد و مکاتبات و ارتباطات زیادی از مردم فهیم کردستان داریم که چرا جلوی این اقدامات مبتذل و دور از شأن مردم کردستان را نمی‌گیرید؛ مردم کردستان اینجوری می‌خواهند.

به گفته این مسوول نظامی، عقبه جشن و شادی نوروز در سرزمین وسیعی است که از شبه قاره هند تا گرجستان و ترکیه را شامل می‌شود که به نوروز اعتقاد دارند و همه مردم ایران شاد هستند و مردم کردستان به لحاظ خاصیت وجودی  شادترند و حق دارند شاد باشند و کسی هم حق ندارد جلو شادی به‌حق آنها را بگیرد.

فرمانده قرارگاه استانی شهید شهرامفر کردستان افزود: اما شادی یک چارچوبی دارد، یک اندازه‌ای دارد و مردم کردستان طی این سال‌های بعد از پیروزی انقلاب آن را رعایت می‌کنند و از حد و اندازه عدول نکرده‌اند و هیچ وقت ندیدیم در جشن‌ها در کردستان ساختارشکنی باشد و موجب اذیت و آزار دیگران شود چون مردم دارای فهم هستند.

وی فرهنگی‌بودن مردم کردستان را به‌خاطر همین ویژگی‌ها عنوان کرد و گفت: مردم می‌فهمند می‌شود شاد بود، دیگران را شاد کرد و موجب اذیت دیگران نشد و هیچ ارزشی ندارد تعداد انگشت‌شمار افرادی بیایند خلاف نظر مردم کاری بکنند که در بین مردم جایگاهی ندارند بلکه آنها یک جوری به مردم خیانت کرده‌اند.

امنیت پایدار کردستان خط قرمز سپاه است

رجبی تصریح کرد: مزدوران بهتر است به همان اعترافی که سال قبل کردند دلخوش باشند؛ اعتراف افراد شرور به همکاری با صدام یک اعتراف تاریخی است که گفتند به صدام کمک می‌کردند تا دیده‌بانی کنند و گرا بدهند که مریوان و بانه را بمباران کنند.

فرمانده سپاه کردستان افزود: مردم به‌خاطر این خیانت‌ها از آنها نفرت دارند، چون کسی که اعتراف می‌کند با اسرائیل ارتباط دارد این یک اعتراف تاریخی است زیرا غیرمسلمانان هم از اسرائیل نفرت دارند ولی اینها با اسرائیل در ارتباط هستند.

وی تاکید کرد: با توجه به مسوولیتی که سپاه در کردستان دارد، کسانی که بخواهند در امنیت پایدار منطقه اخلال ایجاد کنند با آنها قانونی برخورد می‌کنیم، چه بخواهد مسؤول باشد چه غیرمسؤول.

رجبی گفت: در حقیقت امنیت پایدار کردستان خط قرمز سپاه است چون امنیت پایدار جزو مطالبات مردم است، نیروهای سپاه کردستان بومی استان هستند و برای استقرار و تحکیم امنیت با کسی مماشات نداریم و برخورد می‌کنیم.

فرمانده سپاه کردستان در پایان سخنان خود این نوید را به مردم کردستان داد که در راستای برقراری و استقرار امینت پایدار استان، تا پای جان ایستادگی می‌کنند.

منبع خبرگزاری: فارس