سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۷ مرداد ۱۴۰۰

امنیت ایران در کانون ناامنی های منطقه همچنان پایدار است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

امنیت ایران در کانون ناامنی های منطقه همچنان پایدار است

امنیت ایران در کانون ناامنی های منطقه همچنان پایدار است


فرماندار سنندج:

محمد ابراهیم زارعی روز یکشنبه در آیین هماهنگی برنامه های هفته دفاع مقدس در سنندج افزود: تامین امنیت و آرامش از آرمان های جمهوری اسلامی بوده که در سایه تلاش ها و فداکاری های فرزندان این مرز و بوم امنیت ایران به الگویی در کشورهای جهان تبدیل شده است.
وی اضافه کرد: ایران به دلیل قرار گیری در بین کشورهای شرق و غرب مسیری برای تردد این دو منطقه بوده و به همین دلیل همیشه مورد هجمه های بیگانگان قرار گرفته است.
فرماندار سنندج افزود: این موقعیت در گذشته موجب بروز جنگ های متعدد در کشور می شد اما امروز با رشادت نیروهای نظامی و امنیتی با وجود جنگ های متعدد در کشورهای منطقه، مردم ایران در آرامشی کامل به دنبال زندگی و ساختن ایرانی آباد هستند.
زارعی گفت: مردم با فرهنگ ایثار و شهادت طلبی توانستند در برابر رژیم بعثی و کشورهای استکباری حامی آن ایستادگی کنند تا بیگانگان ذره ای به خاک این میهن دسترسی نداشته باشند.
فرماندار سنندج ادامه داد: این مقاومت در سایه فرهنگ ایثار و شهادت به ثمر نشسته و برگزاری هفته دفاع مقدس فرصتی برای انتقال این فرهنگ به نسل های جوان انقلاب اسلامی است.
زارعی افزود: حضور مسئولان در کنار مردم از نیازهای انتقال این فرهنگ به نسل های جوان انقلاب است.

** 44 برنامه شاخص با شعار 'ما آماده ایم' در کرستان برگزار می شود
رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس کردستان نیز در این آیین گفت: 44 برنامه شاخص فرهنگی، ورزشی، نظامی و هنری با شعار 'ما آماده ایم' در این استان طی هفته دفاع مقدس برگزار می شود.
سرهنگ پاسدار محمدرضا شرف بیانی افزود: شهرستان سنندج میزبان 10 برنامه ابلاغ شده است و این آیین ها با رژه نیروهای مسلح مستقر در استان همزمان با کشور در 31 شهریور کلید می خورد.
وی اضافه کرد: مراسم غبار روبی یادمان شهدا، افتتاح دفتر نیروی دریائی ارتش جمهوری اسلامی در سنندج، گردهمائی پیشکسوتان دفاع مقدس، همایش نقش زنان در دفاع مقس، تجلیل از مروجان فرهنگ ایثار و شهادت از دیگر برنامه های این بنیاد در این هفته است.
وی با بیان اینکه نهادهای انقلابی و دولتی یاور این بنیاد در برگزاری این برنامه ها هستند افزود: یادواره 56 شهید روستای نران سنندج نیز در این هفته برگزار می شود.

** سه کتاب ادبیات پایداری در کردستان رونمائی می شود
مدیر روابط عمومی حوزه هنری کردستان نیز در این آیین گفت: همزمان با هفته دفاع مقدس سه کتاب در حوزه پایداری کردستان رونمائی می شود.
ایرج کاکی افزود: این کتاب ها شامل نبرد کوهسالان خاطرات سردار عبدالله ملکی اثری از علی رستمی، محبت پنهان خاطرات محمدتقی کریمی آزاده دفاع مقدس بیجاری و ترجمه کردی کتاب زهر باران با عنوان 'ژه هری باران' با ترجمه عماد کریمیان است.
وی اضافه کرد: حوزه هنری این استان در قالب طرح ادبیات پایداری به دنبال تدوین چند کتاب دیگر از رشادت های سرداران دفاع مقدس حاضر در این استان طی این دوران است.
در 31 شهریور 1359 رژیم بعثی عراق با تصمیم و طرح قبلی و با هدف برانداختن نظام نوپای جمهوری اسلامی جنگی تمام عیار را علیه ایران اسلامی آغاز کرد
جنگ تحمیلی به مدت هشت سال طول کشید که طی آن بیش از 188 هزار نفر از مردم ایران شهید شدند؛ به مناسبت بزرگداشت مجاهدت و ایثار رزمندگان اسلام 31 شهریور تا 6 مهر هرسال به عنوان هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است.
آمار شهدای دفاع مقدس 188 هزار و 15 نفر است که از این تعداد 171 هزار و 235 نفر در جبهه های جنگ و 16هزار و 708 نفر بر اثر حملات هوائی و توپ خانه ای دشمن به شهرها و مناطق مسکونی به شهادت رسیده اند
استان کردستان در جریان هشت سال دفاع مقدس پنج هزار و 27 شهید گلگون کفن تقدیم انقلاب اسلامی ایران کرده است.

 

آدرس کوتاه :