جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

امسال ۴۰۳ میلیون تومان خسارت به کشاورزان کردستان وارد شد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

امسال ۴۰۳ میلیون تومان خسارت به کشاورزان کردستان وارد شد

امسال ۴۰۳ میلیون تومان خسارت به کشاورزان کردستان وارد شد


معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی کردستان عنوان کرد:

امسال ۴۰۳ میلیون تومان خسارت به کشاورزان کردستان وارد شد

محمد پیشداد شامگاه دوشنبه در سومین جلسه کارگروه تخصصی خشکسالی، سرمازدگی و مخاطرات بخش کشاورزی کردستان در سال‌جاری که در سالن اجتماعات سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد، اظهار داشت: در سال زراعی جاری ۴۰۳ میلیون تومان به کشاورزان خسارت وارد شد و بیشترین میزان به بخش زراعت در حدود ۳۵۰ میلیارد تومان وارد شد.

پیشداد با بیان اینکه باید در بخش امهال وام‌ها شهرستان‌ها با دقت اقدام کنند، افزود: باید بدانیم که در کدام بخش بیشترین میزان آسیب‌دیدگی وجود دارد و آیا شما افراد زیادی می‌شود.

وی افزود: هر کشاورزی که در خواست امهال وام می‌کند باید سریعا رسیدگی شود و اگر بتوان از ماده ۱۲ تامین استفاده و سپس مبلغ جایگزین شود.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی کردستان اظهار داشت: در اسفندماه سال گذشته طرحی در رابطه با کسانی که بدهی‌های بالایی به دولت دارند تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان تنها با پرداخت اصل وام و بدون پرداخت سود و جریمه بخشودگی شاملشان خواهد شد.

وی افزود: این موضوع در بخش وام‌های کشاورزان نیز انجام گرفت و از ۱۰ میلیون، ۱۵ میلیون و اکنون به ۴۰ میلیون رسید و شامل طرح بخشودگی شده است.

وی به بیمه کشاورزان اشاره و عنوان کرد: اکنون تعداد بیمه‌های سطح استان بسیار زیاد است اما اکثر آنها غیر کشاورزی بوده زیرا بیمه کشاورزی وابسته به دولت است و مقرون به صرفه نیست.

پیشداد تصریح کرد: خوشبختانه در سال جاری ردیف بودجه‌ای برای بیمه کشاورزی تعیین و مصوب شد ۱۰۰ درصد آن بدون هیچ کم و کاستی تخصیص داده شود.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی کردستان تصریح کرد: امیدواریم بیمه گزینه‌ایی به بیمه‌های خود با عنوان بیمه کردن درآمد کشاورز ایجاد کند تا بتوانند با خیال آسوده به فعالیت‌های خود رسیدگی کنند.

 

منبع خبرگزاری: فارس

آدرس کوتاه :