جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

آمریکا بهشت آرزو‌ها نیست... - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

آمریکا بهشت آرزو‌ها نیست...

آمریکا بهشت آرزو‌ها نیست...


دانلود

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کُردستــان، شهرت "پگی" در شبکه‌های اجتماعی به خاطر هم مدرسه‌ای بودن با ترامپ بود، امّا او خود منکر این مسأله است و می‌گوید: ترامپ را ندیده ام و با او ارتباطی نداشته ام.

نام اصلی «پگی»، «لویز کیل» اهل جنوب آمریکا و ایالت آرکانسا است، با بعضی از رئیس جمهور‌های آمریکا از جمله؛ بوش پدر و پسر، بیل کلینتون و ترامپ هم ولایتی هستند.
دلیل صدا کردنش به نام «پگی» این است که همسرش او را انتخاب شده می‌دانسته، هم معنی واژه کُردی " گول بژیر" با همین مفهوم.
دهه 40 شمسی همسر یک سنندجی می‌شود که برای ادامه تحصیل از دارالفنون به آمریکا رفته بود؛ پگی آن روز‌ها 19 سال سن داشت و تازه به دانشگاه رفته بود.
پیش از ازدواج مسلمان می‌شود و خودش می‌گوید: با اسلام به تکامل رسیدم.
روز‌های آغازین زندگی مشترکش، هنگامی که دخترش باردار بود، دست از درس و تحصیل می‌کشد و همراه با همسرش به ایران می‌آید.
همسرش در رشته مهندسی عمران درس خوانده بود که پس از فراغت از تحصیل، راه وطن را در پیش می‌گیرند و در سنندج ساکن می‌شوند و فرزند اولشان به دنیا می‌آید و پس از آن راهی تهران می‌شوند و آنجا شرکتی راه اندازی می‌کنند.
فرزند دومشان در راه بود که دوباره راهی سنندج می‌شوند، همسرش فردی متدین و از پیروان طریقت نقشبندیه بود که همه اموالش را در راه خدا و برای کمک به فقرا انفاق کرد.
پگی می‌گوید: این بخشش در ماه محرم جلوه بیشتری داشت، چون من و همسرم به حضرت ابالفضل (ع) علاقه خاصی داشتیم.
عرفان و معنویت زن و شوهر را آنچنان غرق می‌کند که از همه دارایی خود چشم می‌پوشند هرچند پگی می‌گوید که همسرش نگذاشت او هیچ کمبودی داشته باشد و در همه مناسبت‌ها هم برایش کادو می‌گرفت.
از این همه بخشش هم راضی بوده و می‌گوید: مال و اموال خودش بود و من هم راضی بودم ببخشد، امیدوارم خدا هم راضی باشد.
سال‌ها بعد ساکن کرمانشاه می‌شوند و تا سال 90 که همسر پگی از دنیا می‌رود، همانجا هستند، بعد از آن پگی به خانواده برادرشوهرش محلق می‌شود.
او بیماری شدید پوکی استخوان دارد و همین باعث می‌شود با یک زمین خوردن ساده، برای همیشه زمین گیر شود.
پاداش همه بخشش‌های پگی در وجود جاری او متجلی می‌شود، پگی از خانم کریمی، فرشته مهربانی سخن می‌گوید که از او پرستاری می‌کند و هیچ وقت از نگهداری پگی خسته نمی‌شود.
خانم کریمی جاری پگی است، دخترش می‌گوید: مادرم به مهربانی عادت دارد. 55 سال از سکونت پگی در ایران می‌گذرد و او در این مدت هیچگاه به آمریکا نرفت، می‌گوید: زندگی در ایران آرام است، امّا در آمریکا هر کسی می‌تواند به راحتی اسلحه حمل کند.
پگی 76 ساله، زندگی در ایران را به هر جای دیگر دنیا ترجیح می‌دهد و به کسانی که فکر می‌کنند آمریکا بهشت آرزوهاست، می‌گوید: که آنجا هیچ چیز نیست.
وی درباره ادعای برخی افراد در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر همکلاس بودن پگی با ترامپ هم اظهارداشت: چنین چیزی صحت ندارد و تنها می‌دانم که او هم ساکن همان منطقه‌ای بود که زادگاه من است.
او می‌گوید: وقتی از رسانه‌ها شنیدم ترامپ رئیس جمهور شده، خیلی تعجب کردم، چون او کفش واکس می‌زد، روزنامه فروش بود و اهل کاباره هم بود.
داستان پگی، داستان زندگی زنی است که با اقتدا به بانوی بزرگ اسلام، حضرت خدیجه (س) از همه دارایی و مال و اموال دنیوی چشم می‌پوشد تا آخرت را برای خودش بخرد.
آدرس کوتاه :