سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

آمدن سال نو فرصتی برای خانه تکانی دلها و نزدیکی بیشتر به خدا - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

آمدن سال نو فرصتی برای خانه تکانی دلها و نزدیکی بیشتر به خدا

آمدن سال نو فرصتی برای خانه تکانی دلها و نزدیکی بیشتر به خدا


ماموستا خدایی:

آمدن سال نو فرصتی برای خانه تکانی دلها و نزدیکی بیشتر به خدا

به گزارش واحد خبر سنندج، ماموستا عبدالرحمان خدایی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه امروز سنندج، با اشاره به فرا رسیدن سال نو و آغاز بهار طبیعت، اظهار کرد: ما انسان‌ها نیز باید همراه با طبیعت یک تحول در زندگی خود ایجاد کنیم.

امام جمعه سنندج هزینه کردن مال و ثروت در راه رفع مشکلات نیازمندان و برای رضای خداوند را رسالت هر مسلمانی دانست و خاطرنشان کرد: استفاده از فرصت جایگاه و مقام برای باز کردن گره‌ای از کار هم‌نوعان خود از دیگر تاکیدات قرار کریم است که همه باید به آن عمل کنیم.

وی با بیان اینکه متاسفانه برخی از ما انسان‌ها فریب زیبایی‌های دنیا را می‌خوریم و همین امر قیامت را از یادمان می‌برد، تصریح کرد: دنیای فانی مقدمه‌ای برای آخرت و بستری برای رسیدن به مقام عالی انسانی است که باید به نحو احسن از آن بهره‌گیری کنیم.

امام جمعه سنندج خاطرنشان کرد: مال دنیا، کشتی رستگاری و چراغ راه انسان‌ها برای رسیدن به آخرت سعادتمند است که باید به درستی و در راه راست آن را صرف کنیم.

خدایی خوبی کردن به هم‌نوعان را از دستورات موکد دین اسلام عنوان کرد و بیان داشت: هر انسانی باید به اندازه توان خود در راستای رفع مشکلات نیازمندان به ویژه ایتام، بی‌سرپرستان، انسان‌های زمین‌گیر و از کار افتاده و غیره تلاش کند.

به گفته وی، نشر علم دانش و تلاش در راستای آموختن علم به اطرافیان از دیگر دستورات دین اسلام است که در آیات قرآن کریم بر آن تاکید شده است.

امام جمعه سنندج از عمر به عنوان نعمت ارزشمند الهی به انسان‌ها نام برد و گفت: هر دقیقه از عمر انسان سرمایه و هدیه ارزشمند الهی است که قابل برگشت نیست.

وی در ادامه یادگیری و کسب یک صنعت را از سوی هر انسانی ضروری دانست و گفت: شریعت تمام پیامبران مسلمانان و امت‌های خود را به کسب و فراگیری یک صنعت دستور داده‌اند.

ماموستا خدایی در ادامه با بیان اینکه در چهارشنبه آخر امسال در سطح استان نسبت به سنوات گذشته با کمترین مشکلات مواجه بودیم، افزود: برخی از رفتارهای ضدفرهنگی در مرکز و شهرهای استان که در گذشته وجود داشت را شاهد نبودیم.

وی تصریح کرد: استان فرهنگی کردستان مردمان و علمای بزرگی را در طول تاریخ به خود دیده و برخی رفتارها و رسومی که متاسفانه امروز مد شده در شان این استان نیست.

امام جمعه سنندج اظهار کرد: در استانی که از سوی مقام معظم رهبری، استان فرهنگی لقب کرده رسم شدن برخی رفتارهای نامعقول که با فرهنگ گذشته این مردمان در تضاد است مرسوم شود.

وی در پایان از مردم خواست در هنگام تحویل سال شکرگزار امنیت و آسایش حاکم بر کشور باشند و گفت: امنیتی که امروز در کشور ما در هیچ کجای منطقه و حتی جهان وجود ندارد و باید قدردان این امنیت باشیم.

آدرس کوتاه :