جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۹

امام جمعه سروآباد: کسب رضای خداوند در گرو رضایت والدین است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

امام جمعه سروآباد: کسب رضای خداوند در گرو رضایت والدین است

امام جمعه سروآباد: کسب رضای خداوند در گرو رضایت والدین است


سرو آباد

ماموستا سید احمد سجادی در خطبه های نماز جمعه این هفته سروآباد، احترام به والدین را وظیفه فرزندان دانست و افزود: انسان مسلمان باید همواره قدردان زحمات والدین خود باشد.
وی ادامه داد: والدین برای فرزندان خود زحمات و سختی های زیادی متحمل می شوند و تکریم و پیروی کردن از آنها وظیفه اصلی، شرعی و دینی فرزندان آنها است.
امام جمعه سروآباد بیان کرد: خداوند متعال در قرآن کریم مسلمانان را به احترام به والدین خود امر می کند و بی احترامی به آنها را گناهی بزرگ عنوان می کند.
وی افزود: خداوند خطاب به مسلمانان می فرماید، والدین شما هر آنچه را که به شما می گویند، باید انجام دهید و در انجام کارهای آنها نباید سهل انگاری و کوتاهی کنید.
او گفت: انجام همه خواست ها و نیازهای والدین وظیفه دینی و شرعی فرزندان است، مگر در یک حالت می توان از فرمان آنها سرپیچی کرد زمانی که فرزندان را از دین اسلام و عمل کردن به دستورات خداوند و قرآن منع کنند.
ماموستا سجادی خاطرنشان کرد: خداوند در آیاتی از قرآن کریم می فرماید، بهشت زیر پای مادران است و موفقیت در زندگی هر انسانی در گرو دعای خیر و رضایت پدر است که نشان دهنده ارزش والای والدین در نزد خداوند متعال است.
وی در پایان شهادت امام جعفر صادق (ع) را به عموم مسلمانان جهان تسلیت گفت.
شهرستان سروآباد در 90 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

 

آدرس کوتاه :