جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

امام جمعه بیجار: انقلاب اسلامی شمه ای از انقلاب کربلا است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

امام جمعه بیجار: انقلاب اسلامی شمه ای از انقلاب کربلا است

امام جمعه بیجار: انقلاب اسلامی شمه ای از انقلاب کربلا است


امام جمعه بیجار گفت:

امام جمعه بیجار: انقلاب اسلامی شمه ای از انقلاب کربلا است

حجت الاسلام علی مرادی همزمان با عاشورای حسینی گفت: حضرت امام حسین (ع) مرگ با عزت را قبول کرد ولی برخی در همان زمان و درحال حاضر بودند و هستند که زندگی ننگین را با ذلت قبول دارند.
وی به سوگواری مردم برای حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) بعد از چندین قرن و تازگی این عزاداری هر سال نسبت به سال قبل بعنوان رمز ماندگاری کار برای خدا پرداخت و افزود: کار برای خدا در طول همه زمان و مکانها ساری و جاری است و این یک معجزه الهی است.
او به متفکرین و اهل تعقل، منبر، وعاظ، مداحان واهل منطق توصیه کرد برای مردم این مطلب را توجیه و تبیین کنند، چرا با وجود عمر کوتاهی که داریم فکر می کنیم حضرت امام حسین (ع) برای زمان ما و این دوره ازتاریخ قیام کرده است و ما وظیفه داریم از آن قدرشناسی و پاسداری کنیم.
حجت الاسلام مرادی تاکید کرد: قیام امام حسین(ع) برای قیام همه آزادگان حتی مسیحیان و کسانیکه معتقد به هیچ دین و آیینی نیستند، عزت آفرین بود.
وی به فلسفه حرکت شهید اشاره نمود و گفت: فریاد شهید در طول تاریخ تداوم دارد و هیچگاه قطع نمی شود، علت آنهم بخاطر نگاه خداوند به این فریاد است.
رئیس حوزه علمیه حضرت امام صادق (ع) نیز به خبرنگار ایرنا گفت: نماز امام حسین (ع) نماز عشق بود که در مقابل دشمن در میدان نبرد برگزار شد، این یعنی نماز در هر زمانی و مکانی اولویت ثابت کار و زندگی باید باشد، حتی در میدان رزم هم باشید نباید ترک شود این اولین و مهمترین درس قیام عاشورا است.
حجت الاسلام حکمت حکیمی فر ادامه داد: اوج عبادت و عرفان در سیره امام نماز است، امام مکرر وقت نماز را در میانه جنگ کنترل می کردند.
* اسرار عاشورا هرگز برای انسان عادی قابل درک نیست
امام جمعه شهر توپ آغاج بیجار نیز به انتخاب عزت ابدی در روز عاشورا اشاره کرد و اظهارکرد: اینکه عاشورا فرا رسیده است و بار دیگر بیرق تعزیت و ستایش 72شهید دشت نینوا برپا شده است زیباست اما به راستی راز عظمت و عزت اصحاب عاشورایی حسین بن علی(ع) در چیست که برای ابد ماندگار شدند و همه آزادگان جهان حسرت و آرزوی همراهی و هم داستانی با ایشان را در سر دارند.
وی به سرّ جاودانه شدن یاران حضرت اباعبدالله الحسین(ع) پرداخت و خاطرنشان نمود: سر جهانی و ماندگاری این قیام در این است یاران با وفای امام حسین (ع) در غوغای فتنه امویان و پوشاندن ردای خلافت مسلمین بر تن یزیدبن معاویه و حیلت های پسر مرجانه، راه را گم نکردند.
شهرستان بیجار که در شرق استان کردستان واقع شده است، با پنج شهر، حدود 220روستای دارای سکنه و حدود 90 هزار نفر جمعیت این روزها غرق در عزا و ماتم است. حال و هوایی بر این شهرستان حاکم شده است که هربیننده و حاضر درآیین عزاداری و آیین های پخش نذورات را نا خود آگاه به اشک می اندازد و قطرات ناب و الماس گونه از چشمانش جاری می شود.
حضور بیجاری های مقیم شهرهای دیگردر میان عزاداران، مشایعت کنندگان و بستگان خویش، جمعیت شناور شهر بیجار و خیلی دیگر از مناطق شهرستان را با تردد سنگین مردم در معابر و ترافیک خودرویی زیادی مواجه نموده است.
فروش و قیمت خیلی از مواد پروتئینی، لبنی، فرآورده های دامی و مرغ، مواد اولیه تهیه حلیم، غذای گرم ، خشکبار، لوازم یک بار مصرف، خرما، حلوا، شیر، شکر، نان و لباس های مشکی، پرچم، کتل و طبل،شله زرد، گوسفند و گاو زنده نسبت به دیگر ایام عادی سال به چندین برابر افزایش یافته است.
اکیپ های نظارتی ادارات دامپزشکی، بهداشت و صنعت، معدن و تجارت نیز در این ایام افزایش یافته است.

منبع خبرگزاری: ایرنا

آدرس کوتاه :