جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

آمار مبتایان به کرونا در کردستان سه رقمی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

آمار مبتایان به کرونا در کردستان سه رقمی شد

آمار مبتایان به کرونا در کردستان سه رقمی شد


کردستان

آمار مبتایان به کرونا در کردستان سه رقمی شد

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز کردستان، دکتر فرزین رضاعی روز جمعه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: آمار مبتلای قطعی به بیماری کرونا به تفکیک شهرستان‌ها شامل سقز با ۴۰ نفر، بانه ۲۳ نفر، سنندج ۱۵نفر، کامیاران چهار، قروه ۹، مریوان ۲، دیواندره سه، بیجار سه، دهگلان ۲ و سروآباد یک نفر است.وی افزود:۳۱۷ نمونه از افراد مشکوک به کرونا گرفته شده که از این تعداد، ۱۰۲ نمونه مثبت و ۱۸۲ نمونه منفی است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به جان باختن ۱۰ بیمار بر اثر ابتلا به بیماری کرونا از ابتدا تا امروز، یادآور شد: از این تعداد هفت بیمار در سقز، یک بیمار در مریوان، یک بیمار در قروه و یک بیمار در بانه فوت کردند ضمن اینکه چند نفر دیگر هم در این مدت جانباخته اند که جواب آزمایش آن‌ها منفی بوده است.
ویروس کرونا از اوایل دی ماه در «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین پدیدار شد و تاکنون علاوه بر کشور‌های جنوب شرق آسیا، خاورمیانه، اروپا، قاره‌های آفریقا، اروپا و اقیانوسیه را هم تحت تاثیر قرار داده است.
ایران نیز از ویروس کرونا در امان نماند و نخستین مورد بیماری ۳۰ بهمن ماه در قم شناسایی شد.
کرونا، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه‌های انتقال آن عطسه و سرفه و دست دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می‌کنند علاوه بر پرهیز از دست دادن و روبوسی و عدم حضور در مراکز عمومی، به هنگام عطسه حتما جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.
از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، هزار و ۲۸۹ مورد بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و کل مبتلایان به این بیماری در کشور به ۱۱ هزار و ۳۶۴نفر افزایش یافت که
تا کنونسه هزار و ۵۲۹ نفر از بیماران بهبود یافته و ترخیص. شده‌اند.
در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۸۵ نفر از مبتلایان جدید به کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری در کشور به ۵۱۴ مورد رسید.

آدرس کوتاه :