سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

آمادگی فدراسیون برای برگزاری اردوی تیم ملی تیراندازی در کردستان - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

آمادگی فدراسیون برای برگزاری اردوی تیم ملی تیراندازی در کردستان

آمادگی فدراسیون برای برگزاری اردوی تیم ملی تیراندازی در کردستان


رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان خبرداد:

آمادگی فدراسیون برای برگزاری اردوی تیم ملی تیراندازی در کردستان

محمدعلی شجاعی دوشنبه شب در دیدار با مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان اظهار کرد: استان‌های مرزی به لحاظ استعداد در رشته‌های مختلف ورزشی دارای ظرفیت‌های بسیار زیادی هستند و این استان‌ها باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرند.

وی اذعان کرد: این رشته نیاز به وجود زیرساخت‌هایی است که اگر این زیرساخت‌ها در استان فراهم شود فدراسیون در بحث کمک به لحاظ فنی و تربیت مربیان آمادگی هر نوع حمایتی را دارد.

شجاعی گفت: ما در کشور به لحاظ زیرساخت‌های مناسب این رشته به شرایط مناسب نرسیده‌ایم که امیدواریم با توجه به ویژگی‌های خاص این رشته و امکان همزمان فعالیت بانوان و آقایان با توجه به پوشش مناسب در این رشته امیدواریم توسعه زیرساخت‌های آن نیز به صورت ویژه در کشور دنبال شود.

رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان خاطرنشان کرد: این رشته ورزشی مختص رنج خاصی نیست و در تمام سنین قهرمانی داریم و رنج مدال‌آوری در این رشته به 20 سال می‌رسد.

شجاعی بیان داشت: اگر کردستان مایل باشد فدراسیون اردوهای تیم ملی را برای ارتقای این رشته ورزشی در استان برگزار خواهد کرد.

وی گفت: اگر ما تلاش کنیم با برنامه‌ریزی درست می‌توانیم بازه زمانی کوتاهی به قهرمانی و مدال در این رشته دست خواهیم یافت.

فضای مناسب برای برگزاری مسابقات رشته تیراندازی در کردستان نداریم

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان نیز در این جلسه اظهار کرد: مردم کردستان همیشه به ایرانی بودن خود افتخار می‌کنند و از دیر باز در رشته تیراندازی از جایگاه خاصی برخوردار است.

حامد جولایی خاطرنشان کرد: تیراندازی با کمان شرایط و زیرساخت‌های خاص دارد و ما در استان در حال حاضر متاسفانه فضای مناسب این رشته را نداریم.

وی گفت: در حال حاضر فضایی در استادیوم ملک‌نیا وجود دارد که سعی داریم که با ایجاد زیرساخت‌های لازم این فضا و مکان را برای این رشته ورزشی مهیا سازیم.

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان با بیان اینکه استان کردستان در رشته ورزشی تیراندازی با کمان سنتی رشد قابل توجهی داشته‌ایم، اذعان داشت: در این بخش در رده‌های اول تا سوم در دو بخش خواهران و برادران مدال‌های خوبی را کسب کرده‌ایم.

جولایی اظهار داشت: ورزشکاران فعال در این رشته ورزشی چندین دوره در ارودهای تیم ملی حضور داشته‌اند و همواره توانسته‌اند برای استان افتخار کسب کنند.

وی در پایان تاکید کرد: با توجه به استعداد و ظرفیت‌هایی که در استان داریم می‌توانیم در مسابقات آسیایی و جهانی نماینده داشته باشیم.

منبع خبرگزاری: فارس

آدرس کوتاه :