رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

آماده‌باش 400 راهدار در قالب 30 گروه برای ارایه خدمت در سفرهای نوروزی در کردستان - نمایش محتوای خبر

 

 

آماده‌باش 400 راهدار در قالب 30 گروه برای ارایه خدمت در سفرهای نوروزی در کردستان

مدیر راهداری ادار‌ه‌کل راهداری و حمل و نقل عمومی کردستان گفت:

آماده‌باش 400 راهدار در قالب 30 گروه برای ارایه خدمت در سفرهای نوروزی در کردستان

محمدراشد مدرس گرجی، افزود: گروه های راهداری کردستان در ادامه طرح خدمات زمستانی تا 15 فروردین سال آینده در راه های استان مستقر شده اند و علاوه بر آن تمامی راهدارخانه ها در راستای ارائه خدمات به مسافرین نوروزی تجهیز شده است.
وی افزود: علاوه بر تجهیزات زمستانی مورد استفاده در زمستان، بالغ بر 300 دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین در سطح استان به ارائه‌ی خدمات مطلوب‌تر به مسافران نوروزی بکار گرفته شده است.
مدیر راهداری ادار‌ه‌کل راهداری و حمل و نقل عمومی از آمادگی کامل این اداره کل، برای استقبال از مسافران نوروزی خبر داد و اضافه کرد: در این راستا اقدامات متعددی، از جمله خط‌کشی راه‌ها، تعمیر و نوسازی گاردریل‌ها، تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی، چراغ های چشمک زن و هم‌چنین ساماندهی ورودی‌ و خروجی شهرها برای استقبال از مسافران نوروزی انجام شده است.
مدرس گرجی با اعلام اینکه بالغ بر 400 نفر پرسنل در سطح 30 اکیپ راه به صورت شبانه روزی و سیار در سطح جاده های استان، فعال خواهند بود، بیان کرد: این در حالی است که ضمن اولویت قرار دادن بحث بر خدمات راهدارای، نگاه ویژه‌ای به جاده‌های گردشگری استان معطوف می‌شود.
وی افزود: با توجه به اینکه مقوله نگهداری راه‌ها همواره یکی از دغدغه‌های اصلی در این حوزه بوده است، لذا با تلاش نیروهای فعال در راهداری خط کشی نقاط و مناطق اولویت دار بین جاده ای در دستور کار قرار گرفته است.
مدرس گرجی با اشاره به اینکه یکی از معضلات جاده های کردستان، تردد کامیون های نفت کش است، تصریح کرد: طی جلسات برگزار شده با پلیس راه و ارگان های مربوطه، محدودیت های ترافیکی برای تردد این ماشین آلات در ایام نوروز لحاظ شده است.
به گفته وی، تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت 8 الی 24 روزهای 26 ، 27 ، 29 و 30 اسفند سال جاری و همچنین روزهای 12، 13 و 14 فروردین ماه از محورهای بانه - سقز- سنندج و مریوان - سنندج ممنوع است.
وی افزود: جاده های کردستان دارای استاندارد جاده های فرعی هستند، لذا رعایت سرعت مجاز و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی جزو الزامات سفرهای نوروزی خواهد بود.
وی در پایان با اشاره به اینکه امکان بارش های جوی در ایام نوروز به دلیل موقعیت جغرافیایی و کوهستانی کردستان دور از انتظار نیست، یادآور شد: مسافران نوروزی ضمن همراه داشتن تجهیزات، در صورت مواجه با هرگونه مشکلی در طول شبانه روز می توانند با شماره 141تماس بگیرند.
طول شبکه راه های استان هفت هزار و 834 کیلومتر بوده که این میزان شامل 6 هزار کیلومتر راه روستایی، ٢٢٦ کیلومتر بزرگراه، ٣٠٨ کیلومتر راه اصلی و یک هزار و ٣٠٠ کیلومتر راه فرعی است.
براساس آمارها در استان کردستان 16منطقه کولاک گیر و بهمن خیز و همچنین 23 گردنه وجود دارد که این مناطق راهداری را در زمستان با مشکلات فراوانی مواجه کرده است.
در فصول سرد سال و به هنگام بارش برف و کولاک، تردد در جاده های ارتباطی استان بویژه در چهار شهرستان بانه، سقز، مریوان و سنندج که شهرستان های برف گیر و کولاک خیز هستند با مشکل انجام می شود.
کردستان با 28 هزار کیلومتر مربع در حاشیه جنوبی رشته کوه زاگرس قرار گرفته و یکی از مناطق سرسیر کشور است.

 

منبع خبرگزاری: ایرنا