سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

افزایش 67درصدی ارسال نفتگاز به نیروگاه سیکل ترکیبی سنندج - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

افزایش 67درصدی ارسال نفتگاز به نیروگاه سیکل ترکیبی سنندج

افزایش 67درصدی ارسال نفتگاز به نیروگاه سیکل ترکیبی سنندج


مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کردستان بیان کرد:

افزایش 67درصدی ارسال نفتگاز به نیروگاه سیکل ترکیبی سنندج

فریدون یاسمی افزود: سال گذشته بیش از 260 میلیون لیتر سوخت به نیروگاه سیکل ترکیبی سنندج ارسال شده است که 130 میلیون لیتر از این فرآورده با تردد بیش از چهار هزار و 500 دستگاه نفتکش از مبادی تامین و تاسیسات و عملیات سنندج و 130 میلیون لیتر آن با خط لوله انتقال فرآورده های نفتی تامین شده است.
وی با بیان اینکه زمستان سال گذشته نیروگاه با افت فشار و قطعی گاز همراه بود ادامه داد: روزانه به طور میانگین بیش از چهار میلیون لیتر نفتگاز به این نیروگاه ارسال و تامین پایدار سوخت این نیروگاه با تلاش و زحمات کارکنان منطقه و رانندگان نفتکش انجام شد که نقش بسزایی در تامین برق استان داشت.
مدیرشرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کردستان در ادامه گفت: سال گذشته روزانه 483 هزار متر مکعب CNG در استان مصرف شده است و این مهم موجب کاهش مصرف 176 میلیون لیتری بنزین در استان و توجه به حفاظت از محیط زیست و استفاده از سوخت پاک شد.
وی با اشاره به اینکه درحال حاضر 52 باب جایگاه CNG در استان با 320 نازل فعال سوختگیری، به شهروندان خدمات ارائه می دهند، اظهار کرد: 2 باب جایگاه دیگر در سطح منطقه احداث می شود و تعداد جایگاه های استان به 54 باب افزایش می یابد.
هم اکنون 9 ناحیه، سه واحد تاسیسات انبار نفت، 440 فروشندگی روستایی، 66 باب جایگاه عرضه فرآورده‌های نفتی و بیش از 52 جایگاه CNG، سوخت موردنیاز مردم استان را تأمین می کنند.

 

منبع خبرگزاری: ایرنا

آدرس کوتاه :