جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

افزایش 25 درصدی تردد وسایل نقلیه در جاده‌های کردستان - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

افزایش 25 درصدی تردد وسایل نقلیه در جاده‌های کردستان

افزایش 25 درصدی تردد وسایل نقلیه در جاده‌های کردستان


فرمانده پلیس راه کردستان:

افزایش 25 درصدی تردد وسایل نقلیه در جاده‌های کردستان

به گزارش واحد خبر سنندج، عیسی گوهری اظهار کرد: از آغاز سال جدید تاکنون تردد وسایل نقلیه در سطح جاده‌های برون شهری کردستان رشد 25 درصدی داشته‌ که با توجه به مساعد بودن شرایط جوی، پیش‌بینی افزایش این آمار طی روزهای آینده وجود دارد.

وی همچنین از رشد چند درصدی تصادفات منجر به جرح در راه‌های برون شهری استان خبر داد و گفت: در زمینه تصادفات منجر به فوت نسبت به سال گذشته در حالت برابر قرار داریم و افزایشی در این زمینه نداشته‌ایم.

گوهری انحراف به چپ را عامل 40 درصد از تصادفات برون شهری طی چند روز گذشته در استان عنوان و تصریح کرد: 30 درصد عامل تصادفات نیز ناشی از عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه بوده است.

به گفته وی، 10 درصد تصادفات به دلیل خواب‌آلودگی و 13 درصد نیز ناشی از عدم توجه به جلو از سوی رانندگان بوده که 27 درصد از این تصادفات ما بین ساعت 24 تا 4 بامداد به وقوع پیوسته است.

گوهری از برخورد بدون اغماض نیروهای پلیس راه با رانندگان دارای تخلف رانندگی خطرساز خبر داد و گفت: با تخلفات رانندگی که موجب به خطر افتادن جان راننده و سایر استفاده‌کنندگان از جاده می‌شود به صورت ویژه و بدون هیچ ملایمتی برخورد قاطع خواهیم کرد.

وی گفت: از خانواده‌ها می‌خواهیم در زمان توقف در کنار جاده نهایت دقت را داشته باشند تا اتفاق ناگوار و خاطره‌ای تلخ در آغازین روزهای سال را برای خود و اطرافیانشان رقم نزنند.

رئیس پلیس راه کردستان از کاهش میزان تخلفات بعد از افزایش نرخ جرائم در سطح جاده‌های استان خبر داد و افزود: اولویت پلیس در بحث جرائم برخورد با تخلفات حادثه‌ساز است.

وی با بیان اینکه بیشترین تصادفات طی چند روز اخیر مربوط به محورهای مریوان - سقز است، اظهار داشت: دقت در زمان رانندگی در محور مریوان به دلیل پیچ‌های متعدد و کوهستانی نیاز ضروری است که امیدواریم از سوی رانندگان به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

گفتنی است، 74 تیم راهنمایی و رانندگی به صورت شبانه‌روزی و 10 تیم به صورت نامحسوس و نفراتی از واحدهای انتظامی در قالب طرح پلیس نوروزی از 25 اسفندماه سال گذشته در تأمین امنیت و برخورد با متخلفین راهنمایی و رانندگی در سطح جاده‌های استان فعالیت می‌کنند.

آدرس کوتاه :