جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

افزایش ۱۳۰ درصدی کشفیات انواع مواد مخدر در کردستان - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

افزایش ۱۳۰ درصدی کشفیات انواع مواد مخدر در کردستان

افزایش ۱۳۰ درصدی کشفیات انواع مواد مخدر در کردستان


رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر کردستان خبرداد:

افزایش ۱۳۰ درصدی کشفیات انواع مواد مخدر در کردستان

عباس نظری شامگاه دوشنبه در دیدار اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان و سازمان های مردم نهاد با نماینده ولی فقیه در استان که به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر انجام شد،گفت: تاکنون ۳ هزار و ۷۰۰ نفر در عرصه مبارزه با مواد مخدر در کشورمان به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه ریشه  بیش از ۷۰ درصد جرائم در مواد مخدر و اعتیاد است،نیروی انتظامی با تمام امکانات و توان در عرصه مبارزه با مواد مخدر وارد عمل شده و تاکنون توانسته در این ماموریت به خوبی عمل کند.

وی با اشاره به اینکه میزان کشفیات انواع مخدر در استان نسبت به سال ماقبل آن ۳۷ درصد افزایش داشت، بیان کرد: کردستان سال گذشته در زمینه کشفیات جزو استان های برتر کشور شناخته و معرفی شد.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر کردستان افزود: در طول سه ماهه نخست امسال هم نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته کشفیات مواد مخدر در استان ۱۳۰ درصد افزایش داشته است.

نظری اضافه کرد: اکثر ماموریت های ما در خارج ازکردستان و بیشتر در استان های قم، اصفهان،لرستان،کرمانشاه بوده است.

وی با اشاره به جمع آوری ۱۳۳ معتاد متجاهر در استان،گفت: یکی از مشکلات ما در جمع آوری معتادبن متجاهر این است که وضعیت معتادین برای ما مشخص نیست.

وی ادامه داد: در سه ماهه نخست امسال ۹۰۰ نفر قاچاقچی، توزیع کننده و خرده فروش مواد مخدر در استان دستگیر شدند.

رییس پلیس مبارزه با موادمخدر کردستان مبارزه و مقابله با قاچاقچیان کالا و مواد مخدر را دو اولویت نیروی انتظامی خواند و افزود: تعداد کمپ های تبصره دو ماده ۱۶ موجود جوابگوی نیاز استان نیست.

نظری اظهارداشت: علاوه بر مقابله و مبارزه با مواد مخدر در زمینه آموزش همگانی و چهره به چهره نیز اقداماتی را انجام داده و می دهیم.

وی یکی از خواسته های پلیس را ساماندهی اماکن مخروبهدر سطح استان که به پاتوقی برای معتادان تبدیل شده، ذکر کرد و گفت: تمامی این اماکن را شناسایی و مشخص کردیم و در اختیار شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قراردادیم ولی هنوز نتیجه ای در این رابطه نگرفته ایم.

 

آدرس کوتاه :