جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

افزایش دما و کاهش جوجه ریزی عامل گرانی گوشت مرغ - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

افزایش دما و کاهش جوجه ریزی عامل گرانی گوشت مرغ

افزایش دما و کاهش جوجه ریزی عامل گرانی گوشت مرغ


معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان بیان کرد:

افزایش دما و کاهش جوجه ریزی عامل گرانی گوشت مرغ

خالد جعفری اظهارداشت: در هفته اخیر قیمت گوشت مرغ روند صعودی داشته و از قیمت 6 هزار و 990 تومان به 7 هزار و 800 تا 8 هزار و 100  تومان، در سه شنبه هفته‌جاری رسیده است.

وی افزود: این در حالی است که استان کردستان از لحاظ تولید گوشت مرغ ضمن تامین نیازهای شهروندان حدود 45 درصد مازاد تولید داشته و عمدتاً به استان‌های کرمانشاه، همدان، تهران، آذربایجان غربی و سایر استانها صادر می‌کند.
جعفری خاطر نشان کرد: با توجه به اعلام سهمیه جوجه‌ریزی از مرکز در چند ماه گذشته حتی از سهمیه مذکور نیز تعداد جوجه ریزی در استان بیشتر بوده است، به طوری که سهمیه جوجه ریزی استان 2 میلیون و 640 هزار قطعه در ماه بوده و در ماه‌های فروردین  3 میلیون و 194 هزار، اردیبهشت 3 میلیون و 103 هزار و خرداد 2 میلیون 727 قطعه جوجه‌ریزی صورت پذیرفته که معادل 17 هزار تن گوشت مرغ است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان ادامه داد: با توجه به مصرف سرانه استان که حدود 10 هزار تن در ماه‌های اردیبهشت، خرداد و تیر بوده به مصرف استان اختصاص داشته و 7 هزار تن ماباقی به سایر استان‌های کشور صادر می‌شود.

وی عنوان کرد: در تمام کشور این افزایش صورت گرفته است.

جعفری در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اعلام آمادگی شرکت پشتیبانی امور دام استان در جهت تنظیم بازار مرغ منجمد از محل ذخیره، هریک کیلو گرم مرغ منجمد 5 هزار و 300 تومان در اختیار فروشگاه‌های زنجیره‌ای عمده و تعدادی از فروشگاه‌های داخل شهر قرار گرفته تا با قیمت 5 هزار و 700 تومان برای هر یک کیلوگرم توزیع می‌شود و بدون محدودیت آماده تحویل و توزیع در سطح استان است.

منبع خبرگزاری: فارس

آدرس کوتاه :