جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

افتتاح 281 پروژه آب و خاک هفته جهاد کشاورزی در کردستان - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

افتتاح 281 پروژه آب و خاک هفته جهاد کشاورزی در کردستان

افتتاح 281 پروژه آب و خاک هفته جهاد کشاورزی در کردستان


رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان عنوان کرد:

افتتاح 281 پروژه آب و خاک هفته جهاد کشاورزی در کردستان

کریم ذوالفقاری ، با اشاره به اینکه از 21 تا 27 خرداد به نام هفته جهادکشاورزی نامگذاری شده است، اظهار کرد: افتتاح طرح‌های این هفته با بهره‌برداری از چند طرح در سنندج شروع شده است.

به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، در سال‌جاری برنامه‌های هفته جهاد کشاورزی شامل افتتاح، 281 پروژه  آب و خاک در تمامی شهرستان‌های استان است.

وی با اشاره به طرح‌های افتتاح شده در هفته جهاد کشاورزی، تصریح کرد: یک مورد تامین آب در سطح 80 هکتار، بهره‌برداری 2 شبکه آبیاری تحت فشار در سطح 130 هکتار، اجرای 257 مورد اجرای سیستم‌های آبیاری تحت فشار در سطح 478 هکتار از جمله طرح‌های افتتاح شده در این هفته است.

ذوالفقاری عنوان کرد: از دیگر طرح‌های این هفته 13 مورد برقدار نمودن چاه‌های آب کشاورزی، احیاء و مرمت چاه‌های آب کشاورزی به طول 320‌ متر، 7 طرح احداث استخرهای ذخیره آب کشاورزی به حجم یک هزار و 395 متر مکعب در سطح روستاهای تابعه استان کردستان افتتاح خواهد شد.

وی با بیان اینکه با افتتاح این پروژه‌ها تعداد 212 روستا در قالب 423 خانوار با جمعیت بالغ بر 1یک هزار و 634 نفر بهره‌مند خواهند شد، افزود: مبلغ اعتبارات هزینه شده برای اجرای این پروژه‌ها، 71 میلیون و 127 هزار ریال است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان در پایان افزود: از این 71 میلیون ریال اعتبار، بیش از 53 میلیون ریال ازمحل اعتبارات دولتی و  6  میلیون ریال از محل تسهیلات صندوق توسعه ملی و همچنین بیش از 11 میلیون ریال از محل خودیاری و سرمایه شخصی بهره‌برداران تامین شده است.

 

منبع خبرگزاری:فارس

آدرس کوتاه :