سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۴ مهر ۱۴۰۰

افتتاح کارخانه کنسانتره بیجار نشانه عزم دولت برای رفع بیکاری است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

افتتاح کارخانه کنسانتره بیجار نشانه عزم دولت برای رفع بیکاری است

افتتاح کارخانه کنسانتره بیجار نشانه عزم دولت برای رفع بیکاری است


امام جمعه بیجار گفت:

افتتاح کارخانه کنسانتره بیجار نشانه عزم دولت برای رفع بیکاری است

حجت الاسلام علی مرادی افزود: دولت در تلاش است موضوع خام فروشی تولیدات معدنی را با راه اندازی این نوع کارخانه ها مدیریت بیشتری کند که این همت و تلاش دولت قابل تقدیر است.
امام جمعه بیجار با اشاره به قیمت پایین صادرات سنگ ها و مواد خام اظهار کرد: همین مواد خام با کشتی به کشوری مانند چین صادر و با کمترین هزینه به سنگ های تزئینی تبدیل می شود و با چندین برابر قیمت اول به خودمان می فروشند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بیجار در خصوص تاثیر مثبت و سازنده سفر دکتر روحانی به استان کردستان و برنامه های کاری وزرای همراه گفت: این شهرستان و منطقه یاسوکند، با وجود معادن غنی از نبود زیرساخت های اشتغال و درآمد ثابت برای مردم رنج می برند.
حجت الا سلام مرادی خاطرنشان کرد: شهرستان بیجار با صبغه تاریخی و سابقه سکونت بیش از هشت هزار ساله، اگر همانند این سفر در مدت چندین سال اخیر مورد توجه قرارمی گرفت امروز شاهد این حجم تقاضا برای اشغال نبودیم.
وی به ضرورت راه اندازی دیگر صنایع و توسعه زیرساخت ها در راستای اشتغالزایی بصورت پایدار از جمله حمایت از سرمایه گذاران تاکید کرد و افزود: منطقه حسن آباد در حاشیه استان کردستان واقع شده است و نیاز دارد برای خارج شدن ازبن بست اقتصادی و توسعه منطقه در سفر اخیر دکتر روحانی مورد توجه بیشتر قرار بگیرد.
به گفته حجت الا سلام مرادی راه اندازی کارخانه کستانتره موجب افزایش امید به زندگی و عمران منطقه محروم حسن آباد می شود.
وی اظهار امیدواری کرد: راه اندازی این کارخانه موجب توسعه برنامه های اشتغالزا و خارج شدن این منطقه از بن بست شود.
امام جمعه بیجار با ابراز خرسندی و ضمن خوش آمدگویی به ریاست جمهوری برای سفر به استان کردستان، گفت: انشاالله مردم دیار شهید پرور، انقلابی و مقاوم دیارگروس، شاهد حضور حجت الا سلام روحانی در شهرستان بیجار باشند.
شهرستان بیجار که در شرق استان کردستان واقع شده است دارای معادن قبال توجهی است و هم اکنون پنج معدن فعال در منطقه یاسوکند و بخش های دیگر شهرستان فعال هستند.

 

منبع خبرگزاری: ایرنا

آدرس کوتاه :