رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

آغاز جشنواره بین المللی بازی های بومی محلی با حضور 14 تیم در مریوان - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز جشنواره بین المللی بازی های بومی محلی با حضور 14 تیم در مریوان

جشنواره بازهای بومی محلی مریوان؛

آغاز جشنواره بین المللی بازی های بومی محلی با حضور 14 تیم در مریوان

به گزارش واحد خبر سنندج، افتتاحیه پنجمین دوره  جشنواره بین المللی ورزش‌های بومی محلی در رشته‌های مختلف صبح امروز 6 خرداد ماه به مناسبت گرامیداشت روز سوم خرداد با حضور 14 تیم داخلی و خارجی در دریاچه زریوار شهرستان مریوان آغاز شد و به مدت دو روز ادامه خواهد داشت .

جشنواره بین المللی ورزش‌های بومی محلی برای پنجمین بار در مریوان انجام می گیرد و هرساله با استقبال جمع کثیری از علاقمندان به این حوزه روبرو شده است.

 در این جشنواره 5 استان کردستان عراق از جمله دهوک، سلیمانیه، حلبچه، اربیل و کرکوک حضور دارند و بازی های بومی محلی خود را به معرض نمایش می گذارند.

 همچنین استان های لرستان، خوزستان، سیستان و بلوچستان، اردبیل، خراسان شمالی، گلستان و سه شهرستان سنندج، مریوان و سقز از استان کردستان در پنجمین جشنواره بین المللی بازی های بومی محلی حضور دارند.

جشنواره بین المللی در رشته‌های «زوران»، «هلپرکی» ، «طناب کشی» و بازی های بومی محلی به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادی خرمشهر برگزار می شود.

پنجمین جشنواره بین المللی بازی های بومی محلی در روز جمعه 7 خرداد ماه با اهداء جوایزی به نفرات برتر این رقابت ها به کار خود پایان خواهد داد .